сеп 13 2019

Bačka 1901 gostuje u Somboru

Srpska liga Vojvodine (peto kolo)

Radnički 1912 – Bačke 1901 (Reljić, Rapoti, Svilenković, Mudrinić,delegat Đenić, posmatrač Goran Leković
Radnički (SM) – Omladinac (delegat Umićević, sudije Zorić, Drndarević, Zekonja, Bogićević, posmatrač Korajlija)
Borac – Hajduk 1912 (delegat/posmatrač Šibul, sudije Dimitrijević, Bosin, Zorić, Gnjatović)
Radnički (Zr) – Dunav (delegat Adamović, sudije Kalafat, Lukić, Danilović, Pjevac, posmatrač Simić)
1.maj – OFK Vršac (delegat Perović, sudije Gligor, Paštar, Kantor, Đumić, posmatrač Vuksanović)
Željezničar – Vojvodina 1928 (delegat/posmatrač Krakanović, sudije Meničanin, Batalo, Vučić, Ranisavić)
Bratstvo 1946 – Bečej 1918 (delegat/posmatrač Mićanović, sudije Janjuš, Šain, Subić, Mrđa)
Kozara – Dinamo 1945 (delegat/posmatrač Vučić, sudije Pančić, Ivanišević, Laluja, Bečanović).
Sve utakmice ovog vikenda se igraju od 16 časova.

Vojvođanska fudbalska lige – grupa Sever (peto kolo)

Sloga – Krila Krajine (sudije Krušić, Ćeranović, Trbović, delegat je Josip Koberski)
Radnički – Tekstilac (Kisin, Milešević, Šolaja, delegat Knežević).
Tisa – Bačka (delegat Mišković, sudije Milosavljević, Vukanović, Čorokalo)
ČSK – Mladost Apa (delegat Novaković, sudije Kovač, Repček, Nikolić)
Mladost (T) – Mladost (BP) (delegat Savić, sudije Tanović, Dopuđa, Popović) Tavankut – OFK Vrbas (delegat Nikolić, sudije Krneta, Latinović, Kolaković)
Bajša – Vojvodina (delegat Kiš-Bičkei, sudije Rauković, Sinobad, Stanić)
Stari Grad – Crvenka (delegat Drakulović, sudije Vračar, Stojčević, Aleksić).
Svi mečevi počinju od 16 časova.

Područna fudbalska liga Sombor (peto kolo)
Žak – Polet (sudije Vujić, Banda i Matić, delegat Goločorbin)
Omladinac – Slavija (Radulović, Ivan, Vujaković, delegat Drljača)
Kordun – BSK (sudije Bosnić, Gajić, Rašović, delegat Radosavljević)
Radnički 1918 – Budućnost (M) (delegat Domić, sudije Jerilović, Petrović, B. Rodić)                                              Rusin – Vojvodina (delegat Paripović, sudije Đurđević, Malbašić, Mahotka)
Maglić – Hercegovac (delegat Karan, sudije D. Mitrović, Manić, Pilić)
Tvrđava – Budućnost (P) (delegat Zec, sudije S. Mitrović, Janković, Manić)
Kulpin – Borac 46 (delegat Trifunović, sudije Radanović, Dudok, U. Hornjak).

Međuopštinska fudbalska liga Sombor – prvi razred (peto kolo)
Zadrugar – Mladost (delegat Samardžić, sudije Čugalj, Nikolić, Domić)
Lipar – Polet (delegat Čepić, sudije Laluja, Markuš, Maravić)
Borac – Kula (delegat Elez, sudije Đurđević, Kiršner, Orlović)
Aleksa Šantić – Partizan (delegat Arsić, sudije Perišić, Vlatković, J. Desnica)
Lider – Terekveš (delegat Andrić, sudije Šćepanović Janjić, Borota)
OFK Odžaci – Stanišić 1920 (delegat Milovanović, sudije Kuzmanović, Bošnjak, S. Hornjak)
Dunav – Hajduk (delegat Cimeša, sudije Martinović, Trivunović, Milanović),                                                      Jedinstvo – Omladinac (D) (delegat Katalinić, sudije Vujić, Periškić, Banda).

Međuopštinska fudbalska liga Sombor – drugi razred (treće kolo)
Telečka – Jedinstvo Lemeš (delegat Kutina, sudije Janković, Orlović, Kiršner)
Dinamo 1923 – Sport (delegat Vrbljanac, sudije Bečanović, Lukić, Zeljković)
Bratstvo 1946 – Panonija (delegat Mak, sudije Radulović, Čapko, Leđenac)
Graničar – Rastina 1918 (delegat Koril, sudije Šćepanović, Hernaus, Janjić).
Slobodna je ekipa Dinama iz Sonte.
Sve utakmice Područne lige i oba razreda Međuopštinske fudbalske lige Sombor igraju se od 16 časova.

сеп 11 2019

Tri medalje na „President Cupu“

U nedelju, 08.09.2019. godine rvači „Radničkog“ su učestvovali na šestom međunarodnom turniru „President Cup“ u rvanju grčko-rimskim stilom i osvojili 3 medalje.

U uzrastu kadeta u kategoriji do 92 kg Bojan Kostić je pokazao odlično rvanje i sa tri pobede osvojio zlatnu medalju i time pokazao da se na njega može ozbiljno računati što se tiče reprezentacije Srbije.

U uzrastu pionira, srebrne medalje osvojili su Gregor Sekulić u kategoriji do 55kg sa tri pobede i jednim porazom i Srđan Todorović do 60 kg sa dve pobede i porazom u finalu.

U borbi za medalju našao se i Kristian Dobi do 35 kg kojem je za dlaku izmakla bronzana medalja i to pre svega jer je to bila najmanja kategorija, a njegovi protivnici su bili teži i do kg što je velika razlika u ovom uzrastu.

Bez plasmana ostali su: Nemanja Jančić, Milan Tolić, Lazar Medić i Aljoša Ilić. Na takmičenju je učestvovalo preko 250 takmičara iz 8 zemalja.

сеп 11 2019

Pioniri Dunava prvi u državi

Rezultati KK „Dunav“ Bezdan
K-1 1000m pioniri Kevago Levente 3.
K-1 1000m pionirke Eđed Boglarka 3.
K-2 1000m pioniri Kevago Levete-Andrić Nikolas 1. , Brunjai Kornel-Dadić Mihajlo 3.
K-2 1000m pionirke Nađ Eleonora-Eđed Boglarka 1.
K-4 1000m pioniri Dadić-Brunjai-Kevago –Andrić 1.
K-1 500m Andrić Nikolas 2.
Pioniri ekipno 1.mesto

K-1 500m juniori Perović Aleksandar 2.
K-2 500m kadetkinje Bošnjak Jenifer-Eđed Boglarka 2.
K-2 1000m kadetkinje Bošnjak Jenifer-Eđed Boglarka 2.
K-4 1000m kadeti Dadić Mihajlo-Brunjai Kornel-Kevago Levente-Sloboda Norbert 1.

сеп 11 2019

Sto godina fudbala u Staparu

Povodom proslave 100. godina fudbala u Staparu, odigraće se utakmica prvih timova FK Hajduk Stapar i FK Spartak Subotica u sredu 11.09.2019. godine sa početkom u 17:00 časova.
Utakmica se igra na Fudbalskom terenu u Staparu.

сеп 09 2019

Radnički 1912 i Sloga zabeležili sigurne pobede

Srpska liga Vojvodine (četvrto kolo)
Hajduk 1912 – Radnički 1912 1:4
Omladinac – Kozara 0:0
Dinamo 1945 – Bratstvo 1946 0:1
Bečej 1918 – Zeljezničar 1:2
Vojvodina 1928 – 1.maj 0:3
OFK Vršac – Radnički (Zr) 1:1
Dunav – Borac 5:2
Bačka 1901 – Radnički (SM) 2:1

Tabela…

VFL Sever (četvrto kolo)
Sloga – Bajša 4:0
Radnički – Krila Krajine 2:3
Bačka – OFK Stari Grad 0:0
Crvenka – Tekstilac 2:0
Vojvodina – Tavankut 0:0
OFK Vrbas – Mladost (T) 2:1
Mladost (BP) – ČSK 2:3
Mladost Apa – Tisa 1:1

Tabela…

PFL Sombor (četvrto kolo)
Korduna – Vojvodine  1:0
Budućnost (P) – Žak 5:0
BSK – Omladinac (B) 2:1
Budućnost (M) – Kulpin 11:1
Borac 46 – Tvrđava  4:2
Polet – Maglić 5:0
Hercegovac – Rusin 2:0
Slavija – Radnički 1918 1:1

Tabela…

MFL Sombor – prvi razred (četvrto kolo)
Mladost – Jedinstvo 3:1
Omladinac – Dunav 9:2
Hajduk – OFK Odžaci  2:1
Stanišić 1920 – Lider 5:2
Terekveš – Aleksa Šantić 0:1
Partizan – Borac 1:4
Kula – Lipar 2:0
Polet – Zadrugar 1:4

Tabela

MFL Sombor – drugi razred (drugo kolo)
Jedinstvo Lemeš – Graničar  3:2
Rastina 1918 – Bratstvo 2019  1:3
Dinamo (S) – Dinamo 1923  3:0
Sport – Telečka  2:0
Slobodna je ekipa Panonije.

Tabela…

сеп 09 2019

Serbian Open 2019

Jedanaesti Serbian Open u krosmintonu biće u subotu/nedelju 14/15. septembra, održan u Somboru. Po četvrti put za redom organizator najprestižnijeg krosminton turnira u Srbiji biće somborski SBK „Speeder“.

Na masters turniru serije 500 bodova nastupiće 84 takmičara iz Srbije, Mađarske, Hrvatske, Slovenije, Slovačke, Češke, Švedske i Francuske; među kojima je i aktuelni evropski šampion i svetski broj jedan, Čeh Petr Makrlik i trostruka svetska šampionka Slovenka Jasmina Keber. Uz njih nastupiće i više osvajača medalja na ovog leta održanom Svetskom prvenstvu.

Svečano otvaranje je zakazano za subotu u 8:30 časova, dok prvi mečevi počinju u 9 časova u sportskom centru Orange Arena. Finalni mečevi u muškoj i ženskoj seniorskoj kategoriji zakazani su za nedelju pre podne. Ulaz je slobodan za sve posetioce koji žele da vide vrhunski krosmninton uživo.

сеп 08 2019

Memorijalna trka „Pal Skenderović“

U nedelju 8. septembra 2019. godine održana je jedanaesta memorijalna trka ’’Pal Skenderović’’  u Bačkoj Topoli, a koja se već tradicionalno održava u čast velikog atletičara iz ovog grada. Od ove godine učesnici ove trke trčali su novom stazom, većim delom ulicama grada i prema pravcu mesta Bajša i nazad u dužini 13 km.

Prvi na cilj je stigao Daniel Bečkei iz B.Topole, dok je kod dama pobedu odnela naša takmičaraka ARK Somaraton – Tijana Kabić.

Članovi Atletsko rekreativnog kluba ’’Somaraton’’ iz Sombora pored toga što su imali najviše predstavnika na ovoj trci, ostvarili su i izuzetno dobre rezultate.

Vice šampion trke je bio, raniji pobednik Josip Major, dok su pobednice u svojim starosnim kategorijama bile Bojana Marić, Zorica Kulić, Vesna Bjelan i Danica Grujić Firanj.

Na pobedničko postolje su se popeli još  i Mirjana Došen i Arpad Šarkezi.

Trku su uspešno istrčali i Dejan Nikolić, Boško Jerković, Tijana Odobašić i Snežana Radović.

сеп 06 2019

Radnički 1912 gostuje u Kuli

Srpska liga Vojvodine (četvrto kolo)

Hajduk 1912 – Radnički 1912 (sudije Janjuš, Tomović, Šain, Mudrinić, delegat Đukanović,  kontrolor Leković)

Omladinac – Kozara (delegat Dukić, posmatrač Rodean, sudije Pjevac, Ivanišević, Laluja, Gnjatović)

Dinamo 1945 – Bratstvo 1946 (delegat/posmatrač Kiš Čepegi, sudije Džombić, Batalo, Svilenković, Meničanin)

Bečej 1918 – Zeljezničar (delegat/posmatrač Šavija, sudije Arsić, Bosin, Zorić, Dimitrijević)

Vojvodina 1928 – 1.maj (delegat Dakić, posmatrač Vukelić, sudije Mrđa, Dobričić, Subić, Belić)

OFK Vršac – Radnički (Zr) (delegat/posmatrač Radovanović, sudije Čapo, Paštar, Kantor, Đumić)

Dunav – Borac (delegat Drljača, posmatrač Vuksanović, sudije Jeknić, Nikolić, Vujanov, Ranisavić)

Bačka 1901 – Radnički (SM) (delegat/posmatrač Tomičić, sudije Bogićević, Zekonja, Drndarević, Bikić)

VFL Sever (četvrto kolo)

Sloga – Bajša (delegat Vidaković, sudije Čapko, Tešanović Maravić)

Radnički – Krila Krajine (delegat Savić, sudije Kuzmanović, Mrđenović,  Markuš).

Bačka – OFK Stari Grad (delegat Latki, sudije Stojčević, Martinović, Aleksić)

Crvenka – Tekstilac (delegat Radošević, sudije Repček, Kovač, Hernaus)

Vojvodina – Tavankut (delegat Mišković, sudije Šćepanović, Ćeranović, Purić)

OFK Vrbas – Mladost (T) (delegat Ivanišević, sudije Milešević, Latinović, Kantar)

Mladost (BP) – ČSK (delegat Pavlović, sudije Vukanović, Nešić, Subotić)

Mladost Apa – Tisa (delegat Đurović, sudije Vasiljević, Janjić, Boškić)

PFL Sombor (četvrto kolo)

Korduna – Vojvodine (delegat Poljak, sudijeVujić, Ivan, Vujaković)

Budućnost (P) – Žak  (delegat Knežević sudije Olujić, Jerčić, Pilić)

Omladinac (B) – BSK (delegat Filipović, sudije Petrović, Jerilović, Nikolić)

Budućnost (M) – Kulpin (delegat Petrović, sudije U. Hornjak, Radanović, Dražić)

Borac 46 – Tvrđava (delegat Vaslović, sudije D. Mitrović, Manić, Janković)

Polet – Maglić (delegat Lekić, sudije Radulović, Gajić, Dudok)

Hercegovac – Rusin (delegat Knežević, sudije Đurđević, Mahotka, Banda)

Slavija – Radnički 1918 (delegat Jovanović, sudije Malbašić, S. Mitrović, Vujić)

MFL Sombor – prvi razred (četvrto kolo)

Mladost – Jedinstvo (delegat Kesegić, sudije Perišić, Leđanac, Trivunović)

Omladinac – Dunav (delegat Sabo, sudije M. Radulović, D. Radulović, Kuzmanović)

Hajduk – OFK Odžaci (delegat Samardžić, sudije Čapko, Borota, Bošnjak)

Stanišić 1920 – Lider (delegat Cimeša, sudije Mudrinić, Domić, J. Desnica)

Terekveš – Aleksa Šantić (delegat Zobenica, sudije Šćepanović, Hernas, Maravić)

Partizan – Borac (delegat Vrbljanac, sudije Martinović, Đurđević, Periškić)

Kula – Lipar (delegat Kutina, sudije Ivan, Vujić, S. Hornjak)

Polet – Zadrugar (delegat Gagrčin, sudije Kiršner, Milanović, Carić), 

MFL Sombor – drugi razred (drugo kolo)

Jedinstvo Lemeš – Graničar (delegat Koril, sudije Janjić, Leđenac, Malbašić)

Rastina 1918 – Bratstvo 2019 (delegat Nimak, sudije Vračar, Rakić, Nikolić)

Dinamo (S) – Dinamo 1923 (delegat Mak, sudije Orlović, R. Vlatković, M. Vlatković)

Sport – Telečka (delegat Balać, sudije R. Vlatković, Orlović, Matić)

Slobodna je ekipa Panonije.

Sve utakmice se igraju od 16.30 časova.

 

сеп 04 2019

Otvorena zabavna škola fudbala

Obaveštavamo vas da je Sportski savez grada Sombora, kao i svake godine do sada učestvovao na seminaru za fudbalske trenere, koji se održava u sklopu programa  „Open fun football schools“.
Ove godine seminar se održao u periodu od 23. do 25.08.2019. godine u Bajinoj Bašti, na terenina Sportskog centra Miloš Milutinović i u sklopu hotela Zepter Drina Bajina Bašta.
Seminar se sastojao iz pokaznih vežbi otvorene zabavne škole fudbala (bob bon kup, rad po stanicama, igre na dva gola i predavanja).
Zbog zauzetosti trenera mlađih kategorija, svojim takmičenjima i opravdanim izostankom profesora fizičkog vaspitanja na seminaru su učestvovali četiri trenera sa područja Sombora.
Sportski savez grada Sombora uz pomoć grada Sombora nastavlja da sprovodi program otvorene zabavne škole fudbala i u narednom periodu biti će sprovedena dva festivala fudbala na kojem će učestvovati dvadesetak škola sa teritorije grada Sombora, na kome će učesnicima  biti podeljena značajna količina sportske opreme.

сеп 04 2019

Otvoreni letnji festival Sporta za sve

Podsećamo Vas da će se 29. Otvoreni letnji festival Sporta za sve,  održati u Sutomoru od 18. do 22. septembra 2019. godine.
U prilogu Vam dostavljamo flajer sa informacijama, a za sva dodatna pitanja možete dobiti putem telefona 025/ 436 – 787.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com