апр 22 2019

Perović izborio ulazak u nacionalnu selekciju

Proteklog vikenda u 19 I 20. aprila 2019. godine održan je Kup Srbije u kajaku i kanuu na mirnim vodama-sprint u Beogradu na Adi Ciganliji.

To je ujedno bilo i kontrolno merenje za ulazak u reprezentaciju Srbije.

KK“Dunav“ je učestvovao sa dva takmičara.

Perović Aleksandar K-1 500m juniori osvojio je  1.mesto na  1000m.
Sloboda Norbert K-1, kadeti 1000m 8. mesto

Aleksandar Perović je sa rezultatom na 500m izborio ulazak u juniorsku nacionalnu selekciju, dok Norbert Sloboda ima sledeću kontrolu na prvenstvu Vojvodine za odlazak na Olimpijske Nade.

апр 22 2019

Somaratonci u Bečeju

U organizaciji AK Bečej u subotu 20. aprila u Bečeju je održano treće izdanje trke „Bečejska desetka“ koje je privuklo skoro trista trkača koji su se takmičili u trkama na 5 i 10 kilometara.

Ulicama Bečeja i na prelepoj stazi kraj Tise trčali su i članovi ARK „Somaraton“ iz Sombora koji su bili i ovoga puta uspešni, jer su naše članice kluba ostvarile zapažene rezultate.

U ženskoj konkurenciji na trci od 5 km Zorica Kulić je zauzela treće mesto, a odmah iza u cilj je ušla naša Bojana Marić kao četvrta.

Na glavnoj trci od 10 km najuspešnije su bile članice našeg Somaratona Mirjana Došen i Danica Grujić Firanj koje su zauzele prva mesta u svojim ženskim kategorijama.

Desetku su istrčali i Snežana Radović, Jelena Stanimirović, Tijana Odobašić, Tamara Rnjak, Milan Kovačić, Lazar Rišar, Zoran Nikolić, Đorđe Rackov, Željko Graovac i Arpad Šarkezi.

апр 22 2019

Nove medalje za KK Somborac

Na kupu Vojvodine za kadete, juniore, mlađe seniore i seniore održanom u Banatskom Novom Selu u nedelju 21. aprila , takmičari karate kluba ’’Somborac’’ ostvarili su još jedan vredan rezultat.

Osvojeno je 5 medalja u kata nadmetanjima: 1 zlatna, 2 srebrne i 2 bronzane.

Šampionsku titulu osvojio je seniorski kata tim u sastavu: Jelena Leković, Vanja i Tijana Saveski.

Srebrnu medalju osvojile su: Jelena Leković u kategoriji seniorki i Anja Vorkapić u kategoriji juniorki .

Bronzane medalje osvojili su Vanja Saveski u kategoriji seniorki i Aleksa Čović u kategoriji mlađih seniora.

Svi osvajači medalja stekli su pravo nastupa na Kupu Srbije koji će se održati 11. maja.

апр 22 2019

Krajinović izborio učešće u Budimpešti

Filip Krajinovic of Serbia PHOTO / JEAN-CHRISTOPHE MAGNENET / AFP / 

Filip Krajinović nakon uspešno savladanih kvalifikacija nastupaće na turniru u Budimpešti.

U prvom kolu naš teniser se sastaje sa Andreasom Sepijem (Italija) trenutno 62. igračem svetske rang liste. Meč je na programu danas, posle 14 časova.

Ukoliko uspešno savlada prvu prepreku čeka boljeg iz duela Albot (Moldavija) – Stakhovski (Ukrajina).

Turnir u Budimpešti igra se za nagradni fond od 586.140 evra. Titulu brani Marko Čekinato. Italijan je u prvom kolu je slobodan.

апр 22 2019

Denver izjednačio, Jokić odličan

S.A. Sparsi – Denver Nagetsi 103:117 (34:22, 20:32, 25:37, 24:26).

Košarkaši Denvera uspeli su u četvrtom susretu plej-ofa da izjednače rezultat protiv San Antonia pobedom na gostovanju.

Najbolji pojedinac u pobedi Nagetsa bio je srpski centar Nikola Jokića sa 29 poena, 12 skokova i osam asistencija.

Naredni susret igra se u sredu, 24. aprila u Koloradu.

апр 22 2019

Joker bez plasmana u viši rang

Karađorđevo – Joker 78:106 (17:23, 18:24, 23:38, 20:21).
Košarkaši Jokera slavili su protiv neugodne ekipe Karađorđeva u poslednjem kolu plej ofa Druge MRL Sever.
Ovom utakmicom završili su ovogodišnje prvenstvo.
Komšije iz Apatina nisu uspele da iznenade favorizovanu ekipu Slobode NS koja je nakon pobede obezbedila plasman u prvu MRL Sever.
Tabela

апр 22 2019

Rezultati fudbalskih utakmica

VFL Sever

Mladost (T) – Radnički 1912 2:4
Bajša – OFK Vrbas 1:1
Bačka – Mladost (BP) 1:1
Tavankut – Polet 1:0
Sloga – Budućnost 1:1
Crvenka – Tisa 2:0
Tekstilac – Mladost Apa 3:0
Radnički – BSK 4:4

Tabela

PFL Sombor
Budućnost – Hercegovac 1:3
Lipar – Tvrđava 1:1
Radnički 1918 – Slavija 0:2
Krila Krajine – Borac 46 2:1
Rusin – Stari Grad 1:1
Vojvodina – OFK Odžaci 4:0
Kulpin – Žak 4:1
Polet – Kula 3:0

Tabela…

MFL – 1. razred

Mladost – Zadrugar 2:1
Omladinac (B) – Hajduk 1:1
Omladinac (D) – Kordun 1:1
Partizan – OFK Šikara 5:0
Terekveš – Aleksa Šantić 2:1
Jedinstvo – Dunav 1:3

Tabela…

MFL – 2. razred

Sport – Graničar 1:2
Stanišić 1920 – Dinamo 1923 4:0
Telečka – Borac 0:2
Jedinstvo Lemeš – Lider 2:1

Tabela…

 

апр 17 2019

Pobeda Denvera

Denver – San Antonio 114:105 (21:26, 28:33, 26:23, 39:23).

Denver Nagetsi uspeli su da izjednače rezultat u plej-of seriji.

Iako su gubili tokom većeg dela meča, igrači Denvera su smogli snage da preokrenu rezultat i izjednače u seriji. Trenutno je 1:1.

Naredne dve utakmice se igraju u Teksasu.

Nikola Jokić postigao je 21 poen, a imao je 13 skokova i 8 asistencija.

апр 17 2019

Žak dočekuje Polet

Danas je na programu je vanredno kolo Područne fudbalske lige Sombor.

Hercegovac – Kula (delegat Radosavljević, sudije S. Mitrović, Manić, Janković)

Žak – Sivac (delegat Sužnjević, sudije Hornjak, Dudok, Bosnić)

OFK Odžaci – Kulpin (delegat Čakan, sudije Mirković, Vujić, Olujić)

Stari Grad – Vojvodina (delegat Karan, sudije Mahotka, Malbašić, Vračar)

Borac 46 – Rusin (delegat Malinović, sudije Zeljković, Ivanišević, Lukić)

Slavija – Krila Krajine (delegat Jovanović, sudije Đurđević, Gajić, Martinović)

Tvrđava – Radnički 1918 (delegat Paripović, sudije Šćepanović, Jerčić, Pilić)

Budućnost – Lipar (delegate Domić, sudije Jerilović, Nikolić, Petrović)

Svi susreti počinju od 16.30 časova

апр 17 2019

Poziv – potpisivanje ugovora

Potpisivanje ugovora vezano za podelu sredstava u oblasti sporta za 2019. godinu održaće se u Plavoj sali Sokolskog doma (Partizan) u četvrtak i petak, 18. i 19. aprila, u periodu od 12 do 14 časova.

Na potpisivanje je obavezno doneti popunjen obrazac revidiranog budžeta (potpisan i overen u dva primerka), kako za godišnje programe, tako i za manifestacije, jer se bez toga neće moći potpisati isti.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com