мај 27 2019

Četiri medalje za dizače tegova

U subotu u velikoj sali SC“SOKO“ održano je u organizaciji Saveza Srbije za dizanje tegova i Kluba dizača tegova „Radnički“ Sombor seniorsko prvenstvo države kao najznačajnije takmičenje u ovoj polovini takmičarske sezone.

Somborski klub dizača je na ovo takmičenje izašao sa sedam svojih predstavnika od kojih su se četvorica okitili medaljama.

Igor Tomić kao najiskusniji i timu zauzeo je prvo mesto u svojoj kategoriji sa podignutim 132kg u trzaju i 160kg u izbačaju i pokazao da još uvek nema nikoga ko bi ugrozio njegovu dominaciju u kategoriji.

Luka Petrik je takodje dobrim nastupom i ličnim rekordima (88,110) uspeo da sebi obezbedi zlatnu medalju, Sergej Ikač je u svojoj kategoriji zauzeo drugo mesto (100,120), a Andrej Rang je bio treći (80,105).

Za malo bez medalje zauzevši četvrta mesta ostali su Luka Stjepanović.Robert Kerhoni i Bojan Kesler.

Na takmičenju je učestvovalo više od 50 takmičara iz naše zemlje i KDT „Radnički“ je još jednom dokazao da je dostojan organizacije velikih i značajnih takmičenja.