јан 26 2017

Спорт у школе

 

Термини одржавања:

 Понедељак од 16 до 17 часова

Четвртак од 18 до 19 часова

 

јан 25 2017

Proglašenje sportiste 2016.godine Sportskog saveza grada Sombora

              PROGLAŠENJE SPORTISTE 2016 godine                   

   PO IZBORU SPORTSKOG SAVEZA GRADA SOMBORA

NARODNO POZORIŠTE SOMBOR – 24. januar 2017.

 

PIONIRI

 

OLIMPIJSKI SPORTOVI

 

          Nagrade je dodelio Duško Sekulić, podpredsenika Sportskog saveza grada Sombora

 

Pionirke

 

Za najuspešniju u 2016. godini konkurisalo je  5 pionirki

  • Horvat Emilija, KK Dunav, Bezdan
  • Sonja Bogisić, PK Fenix, Sombor
  • Aleksandra Pavasović, BK S Team, Sombor
  • Bolgarka Eđed, KK Dunav, Bezdan
  • Milana Čonić, PK Sombor, Sombor

 

Pionirka 2016. godine je:

 

3.mesto: Sonja Bogisić, PK Fenix ( 2. mesto Prvenstvo Vojvodine 100m leđno)

2.mesto: Emilija Horvat, KK Dunav ( 3. mesto Prvenstvo Srbije MK1 1000m, 1. mesto Prvenstvo Vojvodine MK1 1000 m)

1.mesto: Bolgarka Edjed, KK Dunav (1. mesto Prvenstvo Srbije MK1 1000 m, 1. mesto Prvenstvo Vojvodine MK1 1000 m)

 

Pioniri

Za najuspešnijeg  u 2016. godini konkurisalo je 10 pionira.

  • Dadić Mihajlo, KK Dunav
  • Dejan Fratrić, RK Soko, Sombor
  • Nikola Katanić, RK Radnicki, Sombor
  • Aleksa Rađenović, PK Sombor, Sombor
  • Marko Kolović, PK Sombor, Sombor
  • Stolić Mihajlo, BK S Team, Sombor
  • Aleksa Duduković, PK Fenix, Sombor
  • Nikolas Andrić, KK Dunav, Bezdan
  • Radovan Simić, BK Sombor, Sombor
  • Strahinja Karabegović, BK Sombor, Sombor

 

Pionir 2016. godine je:

 

  • mesto: Mihajlo Stolic, BK S tim ( 1. mesto prvenstvo Srbije hronometar, 1. mesto Prvenstvo Srbije – drum)
  • mesto: Dejan Fratric, RK Soko ( 1. mesto Prvenstvo Srbije i 1. mesto Prvenstvo Vojvodine)
  • mesto: Aleksa Rađenović, Plivački Klub Sombor ( 1. mesto 400m mešovito na Prvenstvu Srbije, 1. mesto Prvenstvo Srbije 100 m delfin, postavio nove nacionalne rekorde u 100 m leđno, 400m mešovito i 200 m leđno…)

 

PIONIRKE I PIONIRI-NEOLIMPIJSKI SPORTOVI

Nagrada je dodelila Snežana Ulemek, načelnica Odeljenja društvenih delatnosti grada Sombora

Pionirke

Za najuspešniju u 2016. godini konkurisalo je 2 pionirke

  • Violeta Beretić, KK Somborac, Sombor
  • Sofija Pezelj, SK Figura, Sombor

Pionirka 2016 godine je:

  • mesto: Violeta Beretić, KK Somborac ( 1. mesto Prvenstvo Srbije Kate pojedinačno )

Pioniri

Za najuspešnijeg  u 2016. godini konkurisalo je5  pionira .

  • Mitar Stanojevic, KK Somborac, Sombor
  • Repaja Mihajlo, Karate klub Dušan Staničkov, Sombor
  • Bojan Bogdan, KBS Galaktik, Sombor
  • Luka Terzin, KK Dusan Stanickov, Sombor
  • Aleksa Pastrovic, FK Kets, Sombor

Pionir 2016. godine je:

  • mesto: Mitar Stanojevic, KK Somborac ( 1. mesto Prvenstvo Srbije Kate pojedinačno)

SPORT ZA SVE

 

VETERANSKI I REKREATIVNI SPORT

     Nagrade je dodelio  Damir Marković, predsednik NO Sportskog saveza grada Sombora.

Veterani

Za najuspešnijeg  veterana   u 2016. godini konkurisali su:

  • Zoltan Pavić, PVK Polet, Sombor
  • Djuka Čeljuska, ARK So maraton, Sombor
  • Željko Jovišić, Rvački klub Soko, Sombor

Veteran 2016.godine je:

1.mesto:  Željko Jovišić, Rvački Klub Soko ( 1. mesto Prvenstvo sveta za veterane)

Slikanje i silazak sa scene.

Sportska rekreacija

Za najuspešnije rekreativce u 2016. godini, konkurisali su:

  • Aleksandar Markovic, ARK Somaraton, Sombor
  • Tijana Kabic, ARK Somaraton, Sombor

Rekreativac i rekreativka 2016. godine

  1. mesto u muškoj konkurenciji : Aleksandar Markovic, ARK Somaraton ( 2. mesto Državno prvenstvo Ultramaraton – Palić)

1.mesto u ženskoj konkurenciji :  Tijana Kabic, ARK Somaraton

( 1. mesto Ultramaraton Apatin – Osijek, 6. mesto na Polumaratonu – najuspešnija takmičarka iz Srbije, 3. mesto u kategoriji – marathon Ljubljana)

 

ŠKOLSKI SPORT

 Školska 2015/6 godina bila je jedna od najuspešnijih za školski sport u poslednjih dvadesetak godina za koje se vodi statistika. Komisija je bila na slatkim mukama, mnogobrojne medalje I plasmani ostvareni na Pokrajinskim, međuokružnim, okružnim I opštinskim takmičenjima nisu ni uzeti u obzir za izbor najuspešnijih. Na 10. Skolskoj olimpijadi odrzanoj u Vranju ostvaren je veliki uspeh osvojene su 24 olimpijske medalje 8 zlatnih, 8 srebrnih I 8 bronzanih medalja.

Priznanja je dodelio prof. Milan Marić, član Upravnog odbora Sportskog saveza grada Sombora.

OSNOVNE ŠKOLE         

  1. Najuspešniji pionir
  • Aleksa Rađenović, oš Dositej Obradović, zlatna medalja u plivanju na skolskoj olimpijadi u disciplini 50m ledjno sa postignutim drzavnim rekordom.
  1. Najuspešnija pionirka
  • Jovana Milosevic, os Nikola Vukicevic, zlatna medalja u plivanju na skolskoj olimpijadi u disciplini 50m prsno.
  1. Najuspešniji nastavnik
  • Katarina Naumov, os D. Obradovic,
  1. Najuspešnija škola
  • Os Dositej Obradovic, Sombor ( poziva predstavnika škole )

SREDNJE ŠKOLE

 

  1. Najuspešnije omladinke:(dele prvo mesto)
  • Sandra Krajina, MŠ dr Ružica Rip, zlatna medalja u atletici na skolskoj olimpijadi u disciplini skok uvis.
  • Milica Lazic, Gim Veljko Petrovic, zlatna medalja u dzudou na skolskoj olimpijadi u disciplini do 48 kg.
  1. Najuspešniji omladinac
  • Jednoglasnom odlukom Komisije nagrada nije dodeljena zbog nedovoljno dobrih rezultata potrebnih za ovo visoko priznanje.
  1. Najuspešniji nastavnik
  • Mira Trifunov,Gimnazija V. Petrović
  1. Najuspešnija škola
  • Gimnazija Veljko Petrović Sombor (poziva predstavnika škole)

KADETI

 

          KADETKINJE I KADETI OLIMPIJSKI SPORTOVI

 

Nagrade je dodelio Petar Kosanović, član UO Sportskog saveza grada Sombora .

   KADETKINJE

Za najuspešniju  u 2016. godini konkurisalo je 5   kadetkinje

  • Mirjana Odanovic, BK S Team, Sombor
  • Jovana Milosevic, PVK Polet, Sombor
  • Danica Gazdic, PVK Polet, Sombor
  • Zorana Radanovic, AK Maraton, Sombor
  • Valentina Katacic, PK Fenix, Sombor

3.mesto: Mirjana Odanovic, BK Stim ( 1. mesto Prvenstvo Srbije – hronometar)

2.mesto: Jovana Milosevic, PVK Polet ( 2. mesto Prvenstvo Srbije 100 m prsno, 3. mesto letnje Prvenstvo Srbije100 m prsno)

1.mesto: Danica Gazdic, PVK Polet ( 1. mesto Prvenstvo Srbije 1500 m slobodno, 2. mesto Prvenstvo Srbije 400 m mešovito)

     KADETI

Za najuspešnijeg    u 2016. godini konkurisalo je 6  kadeta:

  • Uros Ivetic, Trijatlon Klub Sprint, Sombor
  • Tihomir Djordjevic, AK Maraton, Sombor,
  • Filip Frgic, RK Radnički, Sombor
  • Lazar Jovanovic,DSK Backa, Sombor
  • Sava Mijokovic, RK Soko, Sombor
  • Aleksa Kozoderović, BK Sombor, Sombor

3.mesto: Aleksa Kozoderović, Biciklistički Klub Sombor ( 2. mesto Prvenstvo Srbije hronometar, 8. mesto na Balkanskom prvenstvu hronometar )

2.mesto: Sava Mijokovic, RK Soko ( 1. mesto Prvenstvo Srbije, 13. mesto Prvenstvo Evrope)

1.mesto: Tihomir Djordjevic, AK Maraton ( 1. mesto Prvenstvo Srbije 400 m prepone, 10. mesto Evropsko prvenstvo  štafeta- državni rekord )

                   KADETKINJE I KADETI-NEOLIMPIJSKI SPORTOVI

Kadetkinje

Za najuspesniju konkurisalo je 5 kadetkinja

  • Marina Gajcin, SSK Sombor, Sombor
  • Anja Vorkapic, KK Somborac, Sombor
  • Jelena Sedoglavic, KBS Galaktik, Sombor
  • Jovana Arlov, FK Ketc, Sombor
  • Jovana Jevtic, PK Ronda, Sombor

 

  1. mesto: Marina Gajčin, SSK Sombor ( 3. mesto Prvenstvo Evrope – ubrzani šah, 3. mesto Prvenstvo Evrope – brzopotezni šah, 2. mesto Prvenstvo Srbije )

Kadeti 

Za najuspešnijeg    u 2016. godini konkurisalo je 2   kadeta :

  • Milos Bogdan, KBS Galaktik, Sombor
  • Vladimir Gubica, PK Ronda, Sombor
  1. mesto Milos Bogdan, KBS Galaktik ( 1. mesto Balkansko prvenstvo – sanda, 1. mesto Prvenstvo Srbije – sanda)

 

JUNIORI

JUNIORI I JUNIORKE-OLIMPIJSKI SPORTOVI

Nagrade je dodelio Mladena Stojšin, generalni sekretar Sportskog saveza Vojvodine.

Juniorke

Za najuspešniju  u 2016. godini konkurisalo je 6  juniorki:

  • Milica Stolić, PK Feniks, Sombor
  • Sandra Krajina, AK Maraton, Sombor
  • Sanja Canjev, KDT Radnicki, Sombor
  • Patricija Repman, PK Fenix, Sombor
  • Ksenija Vezmar, ZRK Ravangrad, Sombor
  • Ivana Vilim, BK S Tim, Sombor

 

3.mesto: Ksenija Vezmar, ZRK Ravangrad ( Član juniorske reprezentacije Srbije )

2.mesto: Ivana Vilim, BK S Tim ( 3. mesto Balkansko prvenstvo  -drum, 1. mesto  Prvenstvo Srbije – hronometar )

1.mesto: Sandra Krajina, AK Maraton ( 1. mesto Prvenstvo Srbije – skok uvis, 1. mesto Prvenstvo Vojvodine – skok uvis )

Juniori

Za najuspešnijeg    u 2016. godini konkurisalo je 6  juniora:

  • Srdjan Kovac, RK Soko, Sombor
  • Veljko Stojnic, BK S Tim, Sombor
  • Stefan Lišćević, RK Radnički, Sombor
  • Lazar Dedic, Trijatlon Klub Sprint, Sombor
  • Milos Pavicic, KBS Galaktik, Sombor
  • Mirko Kovacevic, BK Sombor, Sombor

 

  1. mesto : Srdjan Kovac, RK Soko ( 1. mesto Prvenstvo Srbije , 1. mesto Prvenstvo Vojvodine )
  2. mesto : Stefan Lišćević, Rvački Klub Radnički ( 2. mesto Prvenstvo  Srbije Grčko – rimski stil)

1.mesto: Veljko Stojnic, BK S Tim ( 1. mesto Balkansko prvenstvo – hronometar, 1. mesto Prvenstvo Srbije – hronometar)

 

JUNIORKE I JUNIORI-NEOLIMPIJSKI SPORTOVI 

Juniorke

Za najuspešniju u 2016. godini konkurisalo je:2 juniorke

  • Milica Popović, Boćarski Klub Sombor
  • Jelena Lukić, Fitnes i aerobik Klub Ketz, Sombor

 

1.mesto: Milica Popovic, BK Sombor ( 1. mesto Prvenstvo Srbije – pojedinac, 1. mesto Prvenstvo Srbije – brzinsko izbijanje)

 

Juniori

Za najuspešnijeg  u 2016. godini konkurisalo je 3  juniora:

  • Kristijan Tot, Boćarski klub Sombor
  • Vaš Kristijan, Boćarski klub Sombor
  • Milos Pavicic, KBS Galaktik Sombor

  1. mesto : Kristijan Tot, Boćarski klub Sombor ( 1. mesto Prvenstvo Srbije – brzinsko izbijanje, 1. mesto Prvenstvo Srbije – precizno izbijanje)

TRENER

 

TRENER-OLIMPIJSKI SPORTOVI

 

Nagrade je dodelio DANE KORICA, savetnik predsednika Sportskog saveza Srbije

 

Za najuspešnijeg trenera u 2016. god konkurisalo : 3 trenera

  • Milan Marić, Rvački Klub Radnički , Sombor
  • Gradimir Dedic, RK Soko, Sombor
  • Marko Sudarić, Bic. Klub S Team, Sombor

 

-najuspešniji trener: Gradimir Dedic,Rvački klub Soko

                             TRENER-NEOLIMPIJSKI SPORTOVI

Za najuspešnijeg trenera u 2016 godini konkurisalo: 3 trenera

  • Josip Dekić, SŠK Sombor, Sombor
  • Petar Kosanović, KK Somborac, Sombor
  • Vlatko Belovukovic, DSK Backa, Sombor

 

najuspešniji trener: Vlatko Belovukovic, DSK Backa

 

NAGRADA ZA VRHUNSKI SPORTSKI REZULTAT SOMBORSKIH SPORTISTA KOJI TRENUTNO NASTUPAJU ZA KLUBOVE  VAN SOMBORA

 

Nagradu je dodelio  Žika Gojković, predsednik Sportskog saveza grada Sombora

 

Nagradu  za seniorski vrhunski sportski rezultat u 2016. godini  dobio je:

  1. Nikola Jokić, Denver Nugets USA, osvajac srebrne medalje sa poslednjih Olimpijskih igara u Riu.

 

NAGRADA ZA NAJPERSPEKTIVNIJEG MLADOG SPORTISTU:

 

Nagradu je dodelio Žika Gojković

Nagradu za najperspektivnijeg mladog sportistu jednoglasno je dodeljena:

  1. Aleksi Radjenoviću, PK Sombor

  

DONATORI SPORTA

Zahvalnice je dodelio Dragan Maksimović, člana NO Sportskog saveza grada Sombora

Donatori sporta:

  • Fondacija Nikola Jokic i prijatelji
  • Tepkos doo, Čonoplja
  • Elbrako doo
  • Bonati doo

Organizacije koje su posebno zaslužne za razvoj, unapređenje i afirmaciju sporta

  • Centar za obuku Sombor
  • SC Soko, Sombor

Pojedinci koji su posebno zasluzni za razvoj, unapredjenje i afirmaciju sporta:

  • Dr Aleksandra Devic, spec. sportske medicine

 

SENIORI

 

SENIORKE I SENIORI-OLIMPIJSKI SPORTOVI

 

Nagrade je dodelila Antonija Nađ Kosanović, član gradskog veća zadužena za sport i omladinu grada Sombora

Seniorke

Za najuspešniju  u 2016. godini konkurisalo je 4 seniorke:

  • Verica Dušanić, KDT Radnički, Sombor
  • Dajana Kult, AK Maraton, Sombor
  • Natasa Kljajevic, PK Fenix, Sombor
  • Milica Jankovic, BK S Tim, Sombor

 

           1.mesto: Dajana Kult, AK Maraton ( 1. mesto Prvenstvo Srbije 4 x 100 m štafeta, 2. mesto Prvenstvo Srbije 400 m prepone)

Komisija je jednoglasno posle provere i bodovanja  rezultata ostalih kandidatkinja donela odluku da drugo i treće mesto u seniorskoj konkurenciji ne dodeli zbog nedovoljno dobrih rezultata koje zahteva

Pravilnik o izboru sportiste grada Sombora.

Za najuspešnijeg    u 2016. godini konkurisalo je 6  seniora:

  • Mladen Gavrić, Rvački klub Radnički
  • Zoltan Ham KK Dunav, Bezdan
  • Alen Osmic, RK Soko, Sombor
  • Igor Tomić, KDT Radnički
  • Slobodan Ninkov, BK S Tim Sombor
  • Dusan Strizak, PK Sombor, Sombor

 

3.mesto: Zoltan Ham, KK Dunav ( 3. mesto Prvenstvo Srbije K1 200 m , 3. mesto Prvenstvo Vojvodine K1 200 m )

2.mesto Mladen Gavric, RK Radnicki ( 3. mesto Prvenstvo Srbije Grčko rimski stil )

1.mesto: Igor Tomić, KDT Radnički, Sombor ( 1. mesto Prvenstvo Srbije Olimpijski biatlon, 1. mesto Prvenstvo Vojvodine Olimpijski biatlon )

          SENIORKE I SENIORI-NEOLIMPIJSKI SPORTOVI

Seniorke:

Za najuspesniju konkurisalo je: 2 seniorke

  • Aleks Cverdelj, KK Somborac, Sombor
  • Vanja Savevski, KK Somborac, Sombor

 

1.mesto: Aleks Cverdelj,  KK Somborac Sombor  ( 3. mesto Prvenstvo Srbije – kate pojedinačno, 3. mesto Prvenstvo Vojvodine kate pojedinačno, 3. mesto Balkansko )

 

Seniori:

Za najuspešnijeg  u 2016. godini konkurisalo je 3 seniora:

– Norbert Drobina, PK Ronda, Sombor

– Predrag Mandic, KAF Celtis, Sombor

– Nemanja Kovač, KK Kobra Sombor

 

1.mesto: Nemanja Kovac, KK Kobra ( 1. mesto Balkansko prvenstvo Kung – fu wu šu )

 

EKIPA GODINE

EKIPA GODINE-OLIMPIJSKI SPORTOVI

 

Nagrade je dodelio Antonije Ratkoviće, zamenik gradonačelnika grada Sombora

Komisija je na osnovu prijava i postignutih rezultata  konstatovala da je u olimpijskim sportovima:

 

          -ekipa godine: RVAČKI KLUB SOKO SOMBOR

EKIPA GODINE – NEOLIMPIJSKI SPORTOVI

Komisija je na osnovu prijava i postignutih rezultata  konstatovala da je u neolimpijskim sportovima:

 

  • ekipa godine: KK SOMBORAC, SOMBOR

NAGRADA ZA ŽIVOTNO DELO

 

Nagradu je dodelila  Aranka Binder, pomoćnica za sport Pokrajinskog sekretarijata za sport i omladinu Vojvodine

Dobitnik nagrade za životno delo je: Vladimir Zrnić

Dizac tegova, reprezentativac, olimpijac, juniorski prvak Jugoslavije 1971 i 1973. Seniorski od 1974 do 1980, 1982, 1983, 1985 do 1987. godine, visestruki drzavni rekorder. Prvi na Mediteranskim igrama 1979 i 1975 sa Balkanijada ima zlatnu, cetiri srebrne i dve bronzane medalje. Dobitnik Oktobarske nagrade grada Sombora i nagrade Jovan Mikic Spartak 1977, prvi sportista koji je 1984 izabran za predsedavajuceg Predsednistva Saveza za dizanje tegova Vojvodine. Specijalista medicinske biohemije.

GRAN-PRIX ZA 2016.

 

Nagradu je dodelio Žika Gojković, predsednik Sportskog saveza grada Sombora

           Nagradu GRAN-PRIX Sportskog saveza grada Sombora za postignute vrhunske rezultate na međunarodnim i domaćin takmičenjima u 2016. god. osvojio je:

 

  • VELJKO STOJNIC BK S Tim, Sombor

                                                                 Sportski savez grada Sombora

јан 23 2017

СО-СПОРТИЋ И РОДИТЕЉ ДЕТЕ

Обавештавамо вас да у организацији Спортског савеза града Сомбора , а под покровитељством Града Сомбора, у понедељак 23.01.2017. године стартују бесплатни програми, школице спорта, СО-Спортић“ за децу од 3 до 6 година и „Родитељ дете“ за децу од 2 до 4 године који вежбају са родитељима – у Соколском дому – ПОНЕДЕЉКОМ И СРЕДОМ.
Распоред :
1. „Бесплатна школица Родитељ – дете“ од 16:30 до 17:10 ч ( свлач.1)
2. „СО –Спортић“ од 17:15 до 17:55 ч (свлачионица бр.2)

Школицу воде стручна лица – професори спорта и физичког васпитања, Радован Рашковић и Предраг Мандић.
Циљеви: Укључивање што већег броја деце у спорт, подстицање правилног моторичког, биолошког и менталног развоја детета, пажљиво и стручно одабраним садржајима у току тренинга утиче се на правилно држање тела и развоја моторичних способности, спортска рекреација у функцији јавног здравља.
Координатор програма је Илија Лалић.
Додатне информације на 025/436787

јан 23 2017

Час фудбала

20.01.2017.године у ОШ „Петар Кочић“ у Риђици одржан Час фидбала на коме је учествовало 18 ученика трећег и четвртог разреда.

            Час се састојао из:

  1. Загревање
  2. Рад по станицама: а) шут на го после дуплог паса, б) хокеј, ц) координација
  3. Игра на два гола

Часом фудбала испред ОШ „Петар Кочић“ из Риђице руководили су учитељице: Татјана Мрле, Слободанка Вулин и Гордана Миланко, а испред Спортског савеза града Сомбора тренер фудбала Александар Кнежевић.

          Спортскис савез града Сомбора у новој 2017.години први час фудбала је одржао у школи која од почетка активно учествује у програму „Моја школа мој клуб“, уз изузетну заинтересованост ученика за оваквим начином рада.

јан 21 2017

Sajt Područnog fudbalskog saveza Sombor

Sajt Područnog fudbalskog saveza Sombor je počeo sa radom.

Možete ga pogledati na linku: http://pfssombor.co.rs/

јан 21 2017

Рукомет

Данас је последњи дан за пријаве нових екипа за такмичење у Првим лигама ЛМК РСВ.
У наставку можете видети ажуриран АДРЕСАР ЕКИПА.
Од сутра креће израда календара и распореда по турнирима и утакмицама.
ПРИЈАВЉИВАЊЕ ЕКИПА се врши слањем оверене ПРИЈАВЕ на е-маил: takmicarskakomisijarsv@gmail.com. Сва додатна појашњења, заинтересовани клубови могу добити и путем телефона: 064/88-27-296.
НАПОМЕНА: Пријаве шаљу само новопријављене екипе, а екипе које су играле и јесењу полусезону, настављају са пролећном!!!

јан 19 2017

Plivanje za časni krst

U četvrtak , 19. januara 2017. godine, na Gradskom kupalištu „Štrand” po šesti put je priređena manifestacija „Plivanje za Časni krst” povodom verskog praznika Bogojavljenje u organizaciji Zavičajnog udruženja Srba Korijeni I Sportskog saveza grada Sombora a pod pokroviteljstvom grada Sombora. Za Bogojavljenjski krst prijavilo se 18 učesnika : Djukić Srdjan, Bujišić Bojan, Bošković Darko, Kozarević Mladen, Grba Zoran, Stojanović Jugoslav, Mate Musulin, Kovčin Milan, Stošić Čedomir, Glumac Dejan, Vladimir Erdelić, Pavkov Nemanja, Miloš Kosanović, Zoran Radović, Goran Đurković, Nenad Dimić, Đenić Ljubomir, Vojkić Branislav. U okviru programa besedu pročitala je Danijela Eror, a publiku su pozdravili i Slobodan Subotić, predstavnik Zavičajnog udruženja Srba „Korijeni” , Ilija Lalić iz Sportskog saveza grada Sombora i dr Zoran Parčetić, Predsednik Skupštine grada Sombora a manifestaciji su prisustvovali G-đa Antonija Nađ Kosanović –članica Gradskog veća zadužena za sport i omladinu, g-din Duško Sekulić – director SC Soko, kao i predstavnici MUP Sombor i Vojske Srbije – i Centra za obuku.

Manifestacija je obeležena u skladu sa tehničkim i bezbednosnim uslovima.

јан 18 2017

Besplatna rekreacija u vodi

Besplatna rekreacija u vodi

Obaveštavamo vas da je u toku realizacija programa Besplatna rekreacija  u vodi za građane grada Sombora.Program se realizuje od 23.01.2017. godine u Zatvorenim bazenima Sportskog centra „ Soko „ u Somboru sa nedeljnom učestalošću od dva puta nedeljnoPONEDELJKOM I SREDOM od 16:00 do 17:00 časova.

Svi zainteresovani koji hoće da se priključe programu neka se jave na telefon Sportskog saveza grada Sombora 025/436-787 ili dođu lično.

Rekreacija u vodi  ili aerobik u vodi, poslednjih godina sve je popularniji jer je dokazano da je vežbanje u vodi neuporedivo efikasnije nego u sali. Sve što vam je potrebno su kupaći kostim,

Peškir I želja da svoju liniju dovedete do perfekcije.

Prednosti rekreacije u vodi  u odnosu na druge fizičke aktivnosti su velike. Mogućnost povreda je svedena na minimum, a stručnjaci tvrde da efikasno smanjuje stres, jer je vežbanje u vodi idealna terapija za opuštanje i otklanjanje napetosti.

Preporučuje se ženama svih godina, deci u razvoju, ali i muškarcima.

Rekreacija u vodi  podrazumeva vežbe za sve grupe mišića, učvrščuje i oblikuje telo, leči gojaznost . Gojazne osobe takođe mogu da se bave ovim vidom rekreacije jer rekreacija u vodi  ne zahteva prethodnu fizičku spremnost.

akođe, preporučuje se i trudnicama i onima koji imaju problema sa kičmom.

Efekat ćete videti već nakon mesec dana, ukoliko vežbate nekoliko puta nedeljno. Izuzetni rezultati postižu se kod uklanjanja celulita.

Vežbe se izvode na ivici bazena, ili u sredini, a instruktor je van bazena gde pokazuje pokrete i pravilno disanje.

Psiholozi tvrde da je ovaj vid rekreacije idealan za osobe koje se stide svoje figure i zbog toga ne vežbaju u sali. U vodi ih niko ne vidi i mogu da vežbaju bez opterećenja.


јан 17 2017

Позивница

Позивамо спортске организације, гранске савезе, спортисте, спортске раднике, медије и грађане Сомбора којима је спорт на срцу да својим присуством увеличају манифестацију „ИЗБОР СПОРТСИТЕ ГРАДА СОМБОРА ЗА 2016.годину“, дванаести пут по реду у организацију Спортског савеза града Сомбора који ће се одржати у Народном позоришту Сомбор у уторак, 24.01.2017.године са почетком у 19:30 часова.

јан 17 2017

Predavanje

Obaveštavamo vas da se u organizaciji Gradskog fudbalskog saveza Sombor, Sportskog saveza grada Sombora  i Grada Sombora u „Plavoj sali“ Sokolskog doma u ponedeljak 16.01. sa početkom u 17:00 časova održalo drugo po redu predavanje dr Marka Stojanovića na temu “ Dugoročni sportski razvoj”. Predavanja je izazvalo veliko intresovanje kod sportista, trenera i sportskih stručnjaka.

Predavanju su prisustvovali i Predsednik Gradskog fudbalskog saveza g-din Dragan Maksimović i potpredsednik Sportskog saveza grada Sombora g-din Duško Sekulić.

Da podsetimo, prvo predavanje dr Stojanović je održao u Somboru u decembru 2016. godine na temu „Trening snage kod dece – od mita do istine“. Naredno predavanje, zakazano je za februar 2017. godine, a u budućnosti, najavljen je pored teorijskog i praktični deo predavanja.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com