нов 28 2019

Porazi odbojkaških klubova

Vojvodina NS Seme 2 – Sombor 3:0 (25:14, 25:17, 25:13)

Panonija – Volejstars 3:1 (15:25, 25:10, 27:25, 25:15).

CVS – Spartak 2 1:3 (17:25, 25:15, 18:25, 16:25)

нов 28 2019

СОМБОРУ ПРИЗНАЊЕ ЗА ОРГАНИЗАЦИЈУ ЕВРОПСКЕ НЕДЕЉЕ СПОРТА

У оквиру 8. Међународног сајма спорта у Београду, 23. новембра одржана је завршна конференција Европске недеље спорта, којој су присуствовали члан Градског већа за област спорта, деце и омладине Антонија Нађ Косановић и председник Спортског савеза града Сомбора Милан Стакић.

На завршној конференцији представљени су резултати BeActive програма у Србији за 2019. годину, са освртом на све догађаје који су организовани за време трајања Европске недеље спорта, која је одржана други пут у нашој земљи.

Овом приликом Граду Сомбору и Спортском савезу града Сомбора уручена је захвалница за допринос у организацији Европске недеље спорта, промоције спорта и олимпијских вредности.

Циљ Европске недеље спорта је да подстакне грађане на бављење физичким активностима без обзира на године и физичку спремност.

У недељу 24. новембра у оквиру Сајма проглашени су победници TreninGO изазова „Трчим за школу“ Европске недеље спорта, у коме је ОШ „Лаза Костић“ из Гакова освојила треће место са претрчаних 2230,05 километара и добила награду у износу од 100.000,00 динара за набавку спортске опреме и унапређење наставе физичког васпитања, коју је обезбедила ЕУ Делегација у Србији.

нов 28 2019

Бесплатна спортска рекреације фитнес за жене – 19. циклус

Обавештавамо вас да се под покровитељстовом града Сомбора у организацији Спортског савеза града у понедељак 09.09.2019. године стартовао 19. Циклус Бесплатне спортске рекреације за жене у несељеним местима .

Програм бесплатна рекреација за жене у граду Сомбору, стартовао је као пилот пројекат 2010. године где је у 3 групе у тромесечном вежбању учествовало укупно 120 жена . Од 2011. године програм се суфинансира од стране Градске управе, преко Спортског савеза и из године у годину постаје све масовнији и квалитетнији по садржају који обухвата а и по стручности лица
који их реализује. У 2011. години програм се почиње реализовати у 2 насељена места,
Алекса Шантић и Риђица , а од 2012. проширује се и по осталим насељеним местима.

План и програм за 2019. Годину ( пролећни циклус ) :
Термини:
МЗ „ Нове селенча „ Сала МЗ – Сомбор
Понедељак од 18:00 до 19:00 часова
Среда од 19:00 до 20:00 часова
МЗ „ Станишић „ Сала ОШ „ И.Горан Ковачић „
Уторак и четвртак од 19:00 до 20:00 часова.
МЗ Бездан , сала ОШ „Братство – јединство “
Уторак и четвртак од 19:00 до 20:00 часова,
МЗ Чонопља , сала ОШ „ Мирослав Антић „
Понедељак од 20:00 , среда 20:00 часова
МЗ Риђица , сала ОШ ,,Петар Кочић,,
Уторак и четвртак од 19:00 до 20:00 часова
МЗ Гаково ,сала ОШ ,,Л. Костић,
Понедељак 20:00 и четвртак од 20:00 часова

Програм се реализује по написаном циклусном плану који траје 100 дана и реализује се у
пролећном и јесењем периоду фебруар – јун и септембар – децембар.

Програме спроводе спортски стручњаци са завршеним високим образовањем у области
спортске рекреације и фитнеса и са одговарајућим лиценцама од националних гранских
савеза.

Програм спроводе Наташа Бабић, мастер спорта и физ. културе – рекреација, ,
Бојана Марић – мастер спорта и физ. културе – рекреација, Ирис Деак – мастер спорта и
физ. васпитања, Марио Дуганџић, тренер фитнеса.

нов 28 2019

Čas fudbala PU Vera Gucunja – Sombor

Lepo Novembarsko vreme su iskoristili deca iz PU “ Vera Gucunja “ iz Sombora i u ponedeljak 25.11.2019.godine, ( grupa 2014. godište )  na čelu sa vaspitačicom Danijelom Popić su održali čas fudbala na otvorenom terenu u Sokolskom domu.
Tom prilikom ispred SSG Sombora su im uručene diplomace, kao mali podstrek za dalje bavljenjem sportskim aktivnostima.

нов 28 2019

Kordun i Vihor nerešeno

Kordun – Vihor 4:4 (3.320:3.293)

Kordun: Cimeša (563), Nenad Blagojević (251), Čekeliš (258), Pruginić (571), Dragojević (559), Nikola Blagojević (568), Karagaća (300), Vorkapić (250).

Vihor: Mandić (599), Kosanović (507), Stojanović (502), Kurteš (582), Trivić (565), Čukvas (538).

Eđšeg – Kljajićevo 8:0 

Deseto kolo na programu je za dve nedelje.

Vihor će dočekati ekipu Spartaka iz Debeljače, dok će Kordun gostovati u Kovačici, domaćoj Slavii.

U dvanaestom kolu prve Vojvođanske lige, Kljajićevo će ponovo gostovati, ovoga puta u Novom Sadu, ekipi 13. maja.

нов 28 2019

Pet odličja za karatiste Dušan Staničkova

U nedelju 24.11.2019 godine održan je Internacionalni karate turnir ,,Panter Open 2019”.

Na turniru je nastupilo preko 360 takmičara, 30-ak klubova iz BiH, Hrvatske i Srbije.

Karate klub „Dušan Staničkov“  imao je 5 prestavnika i osvojeno je 5 medalja (3 srebra i 2 bronze).

Na ovom takmičenju izuzetan rezultat ostvario je Filip Stanković koji je kategoriji kate Poletarci 2011 god i mladji Klasa E od 24-i takmičara zauzeo drugo mesto uz napomenu da mu je ovo prvo takmičenje.

Drina Bodrožić u kategoriji kate – pionirke 2009 god klasa E, srebrna medalja

Bojana Lakićević u kategoriji kate – pionirke 2008 god klasa C, srebrna medalja

Lea Jakšić u kategoriji kate – poletarka 2011 god klasa E, bronzana medalja

Nenad Lukić u kategoriji kate – poletarci 2011 god i mladji klasa E, bronzana medalja

нов 28 2019

Među najuspešnijima na Panter Openu

KS Vojvodine u saradji KK”Panter” iz Budisave je organizovao medjunarodni karate turnir “PANTER OPEN 2019”.

Turnir je okupio 368 takmicara iz 29 klubova :BiH,Hrvatske I Srbije u borbama I katama po pravilima WKF.

Ravangrad je odlicnim nastupom svojih takmicara u generalnom  plasmanu osvojio drugo mesto I pehar.

Rezultati:

BORBE:

1.Vukasin Vukovic junior -68kg odlican nastup , zlatna medalja

2.Valentina Ostrogonac kadetkinja -54kg zlato

3.Irina Sabljic pionirka -37kg zlato

4.Aleksandar Nikolic nada +52kg bronza

KATE:

1.Dejan Kemer m.senior apsolutna zlato

2.Aleksandar Hedji kadet zlato

3.Tamara Vuckovic zlato

4.Petar Rukavina zlato

5.Andrej Blanusa zlato

6.Balaz Fica zlato

7.Lea Rica zlato

8.Kornelia Kruskovic zlato

9.Mihaela Rica srebro

10.Marko Horvatovic srebro

11.Eva Capo srebro

12.Andjela Galic bronza

Najmladja takmicarka Ravangrada Andjela Vilhelm 2013.g. je osvojila ucesnicku bronzanu medalju kao i Loknar Anja i Milana Narancic, one su okacile bronzu.

U konacnom plasmanu klub je osvojio 12 zlatnih, 3 srebrne , 2 bronze sa ovim rezultatom se uvrstio medju najuspesnije klubove na turniru.

нов 28 2019

Somborac osvojio 17 medalja u Budisavi

Najmlađa takmičarska grupa karate kluba ‘’Somborac’’ učestvovala je proteklog vikenda na međunarodnom karate turniru ’’Panter open 2019.’’, koji je održan u Budisavi u organizaciji karate kluba ‘’Panter 2011’’ i Karate saveza Vojvodine.

Na turniru je učestvovalo 363 takmičara iz 29 klubova iz Srbije, Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

Osvojeno je ukupno 17 medalja: 6 zlatnih, 6 srebrnih i 5 bronzanih.
Zlatne medalje u pojedinačnom kata nadmetanju osvojili su: Milana Bakić, Đorđe Hristov , Kristina Kosanović i Aljoša Milisavljević. U ekipnoj konkurenciji zlatne medalje osvojili su pionirski timovi- muški kata tim u sastavu: Nikola Čavić, Aljoša Milisavljević i Đorđe Hristov, kao i ženski kata tim u sastavu: Jana Mijatović, Tara Jurić i Lana Krizmanić.

Srebrne medalje osvojili su : Milica Galović, Veljko Galović, Nikola Čavić, Boris Senjavin, Georgije Trivunović, kao i mešoviti kata tim poletaraca u sastavu: Milica Galović, Aljoša i Aleksandar Stojakov.

Bronzane medalje osvojili su: Aljoša Stojakov , Kristina Kosanović, Jana Mijatović , Tara Jurić i Lana Krizmanić.

Posebne učesničke pohvalnice i medalje dobili su najmlađi takmičari ‘’Somborca’’: Filip Krizmanić, Mihailo Gligorević i Aleksandar Stojakov.

нов 28 2019

Rukometaši bez pobede

Sombor – Slavija 26:32 (14:18)

Sombor: Dragnić 1, Jelić, Krekić, Plećaš, Kovač, Neškovski 7, Šakota 1, Jakob 2, Blagojević, Šuša, Roganović 3, Sladek, Radosavljević, Kokrehelj 10, Aćić 2.

Mladost – Dalmatinac 35:26 (19:11)

Damlatinac: Vojvodić 7, Maričić 5, Šveljo 3, Končarević 1, Gradijan 8, Vorkapić 2, Tanurdžić.

Vojvoda Stepa – PIK Prigevica 27:19 (17:8)

PIK Prigrevica: Momčilović, Kozlovački 6, Ćeran, Tepavac 3, Mandić 3, Putnik, Ćupović, A. Đurasinović 5, P. Đurasinović 2, Čović.

Tabela …

Banatski Karlovac – Somborelektro 38:30 (22:16)

Somborelektro: Maksimović, Kolarić 5, Rnjak, Gajin, Pejinović, Jović 5, S. Miskin 9, Ž. Miskin 4, Jokić 5, Oros, Terzić, Kuzeljević 2, Veselovski, Gradinac, Mijić, Zeljko.

Apatin – Potisje Pleteks 24:39 (8:16)

Apatin: N. Džaja, Nađ 2, M. Džaja 1, Ćirić 4, P. Mandić 2, Milićević, Z. Mandić, Mačkić 6, Grubor, Medić 1, Tišma, Krec 7, Solać, Ćopić, Braun, Davidović 1.

Tabela …

нов 28 2019

Futsaleri pobedili Hajduk

Žak Junior – Hajduk 9:4 (3:1)

Strelci: Bojić 3, Radmanović 2, Konjović 2, Baljak, Čivčić (Žak Junior). Davidović 2, Isakov 2 (Hajduk).

Žak Junior: Molnar, Radmanović 2, Baljak 1, Vujin, Bojić 3, Čivčić 1, Matić, Konjović 2, Vidaković, Pehilj.

 

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com