апр 09 2019

Žetva zlatnih medalja za dizače Radničkog

U nedelju 07.04.2019. godine u velikoj sali Sokolskog doma u organizaciji Saveza Srbije za dizanje tegova, Saveza Vojvodine za dizanje tegova i KDT „Radnički“ održano je Juniorsko prvenstvo Republike Srbije i Seniorsko prvenstvo Vojvodine.

Ekipa trenera Petra Ranga pokazala je da u našoj zemlji zauzima značajno mesto ne samo u juniorskoj nego isto tako i seniorskoj konkurenciji.

Naša najmladja takmičarka Tina Pelajić sa samo 14 godina i odličnim rezultatom trzaj 40 kg i izbačaj 48 kg ubedljivo je na državnom juniorskom i na Vojvodjanskom seniorskom takmičenju uzevši oba prva mesta pokazala da nema konkurenciju i da već sada može da traži svoje mesto medju seniorkama na nivou republike.

Andrej Rang (86,106) i sa osvojenim prvim mestom za juniore i drugi u seniorskoj konkurenciji isto tako pokazuje sve bolju formu i obećava na seniorskom državnom takmičenju dobar plasman.

Luka Petrik (90,100) zauzeo je takodje oba prva mesta kako u Vojvodini tako i na republičkom nivou,Luka Stjepanović sa ličnim rekordima (80,100) takodje prvi u obe konkurencije,

Robert Kerhoni (83,105) zauzeo je druga mesta.

U seniorskoj konkurenciji boje somborskog kluba dizača branili su još i Sergej Ikač (100,115), Bojan Kestler (95,117) i najbolja seniorka kluba Verica Dušanić koja je još jednim izvrsnim nastupom samo dokazala da joj još uvek nema premca i da klub u potpunosti može računati na njene maksimalne rezultate.

Naša juniorska ekipa u sastavu Rang, Petrik, Stjepanović, Kerhoni u ekipnom plasmanu zauzela je ubedljivo prvo mesto pokazavši da somborska škola dizanja radi punom parom.

 

апр 09 2019

Petraković nastupao za juniorsku reprezentaciju

Juniorska rvačka reprezentacija Srbije učestvovala je u Poreču na jakom međunarodnom turniru „Trofej Jadrana“.

Među izabranicima trenera Karadžića bio je i naš sugrađanin, rvač Sokoka Veljko Petraković, koji je u svojoj kategoriji osvojio bronzanu medalju.

апр 09 2019

Radnički dobio dva prvaka pokrajine

Prošlog vikenda, 06.04.2019. godine održano je Prvenstvo Vojvodine u rvanju za kadete i pionire-u 13 u Senti.  U uzrastu kadeta rvači „Radničkog“ su nastupili sa 6 takmičara i osvojili 2 medalje.

Prvo mesto osvojio je Bojan Kostić do 92kg, dok se srebrnom medaljom okitio Nikola Katanić do 60kg.

Bez medalja ostali su Milan Čeprnja, Milan Tolić, Aleksandar Jančić i Uroš Knežević.

U uzrastu pionira rvači „Radničkog“ su nastupili sa 6 takmičara i osvojili 3 medalje.

Najuspešniji među njima bio je Gregor Sekulić do 50kg koji je sa lakoćom pobedio sve protivnike i osvojio prvo mesto.

Bronzane medalje osvojili su: Kristian Dobi do 30kg i David Mazinjanin do 36kg.

Bez medalja ostali su: Pavle Vujko, Danilo Majstorović i Srdjan Todorović.

 

апр 08 2019

Bukalov, Rađenović i Kolović plivali u Beogradu

Takmičari Polet Aleksa Rađenović, Marko Kolović i Nemanja Bukalov su učestvovali na međunarodnom plivačkom mitingu „11. april – Grand prix 2019“, koji je održan u Beogradu.

Na mitingu su učestvovala 321 takmičar iz 40 plivačkih klubova iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Slovenije, Hrvatske, Makedonije, Mađarske i Italije.

Takmičari Poleta su ostvarili sledeće rezultate:

Nemanja Bukalov je na 400m mešovito bio prvi u juniorskoj kategoriji i drugi apsolutno, na 50m leđno prvi u juniorskoj kategoriji i treći apsolutno, dok je na 100m leđno bio drugi u juniorskoj kategoriji i četvrti apsolutno. Nemanja se plasirao u finale i u disciplini 100m slobodno.

Aleksa Rađenović je na 50m delfin bio prvi u juniorskoj kategoriji i drugi apsolutno, na 200m slobodno treći u juniorskoj kategoriji i deveti apsolutno. Aleksa se plasirao u finala i u disciplinama 50m i 100m slobodno.

Marko Kolović je na 200m prsno bio prvi u juniorskoj kategoriji i treći apsolutno, na 50m prsno treći u juniorskoj kategoriji i na 100m prsno prvi u juniorskoj kategoriji i četvrti apsolutno. Marko se plasirao u finale i u disciplini 100m delfin.

Pet takmičara somborskog sportskog kluba Polet nastupilo je na plivačkom mitingu „Subotičkih 200 i više“, koji je održan u subotu, 6. aprila u Subotici, u organizaciji plivačkog kluba „Spartak“.

Na mitingu je učestvovalo 139 takmičara iz deset plivačkih klubova.

Bronzanu medalju u disciplini 200m prsno osvojila je Zsofia Varga, dok su ostali takmičari: Dunja Šijak, Sara Rkman, Marko Vukmirović i Maša Mraović isplivali svoja najbolja vremena.

апр 08 2019

Sekuliću srebro i bronza

Takmičari somborskog plivačkog kluba učestvovali su na Međunarodnom plivačkom mitingu „Subotičkih 200 i više“, koji je održan u Subotici, 06.04.2019.godine.

Učešće se uzelo 139 takmičara, 10 plivačkih klubova.

Stefan Sekulić je na pomenutog plivačkom mitingu bio drugi na 200m prsno i treći na 200m mešovito.

апр 08 2019

Somaratonci za vikend trčali na pet trka u pet država

Trkački vikend započeo je u subotu na 15. Osiječkom polumaratonu koji je okupio rekordnih 1200 trkača i potvrdio visok renome koji ima ova trka. Pobede su su kao i prošle godine izvojevali trkači iz Republike Mađarske.
Članovi Atletsko rekreativnog kluba Somaraton iz Sombora su i ove godine bili i brojni i uspešni na polumaratonu u Osijeku. Danica Grujić Firanj je kao najstarija učesnica trka na 5 kilometara dobila posebno priznanje, dok je Milan Kovačić kao član novosadsko – somborske štafete istrčao odlično treće mesto u konkurenciji štafeta. Somaraton je u konkurenciji štafeta imao dve ženske ekipe u sastavu Jelena Stanimirović, Renata Štajner i Ljubica Vojnović i druga štafeta Marija Vuković, Danica Galić i Nataša Raić Sič.
Glavnu polumaratonsku distancu u duži od 21 kilometra u Osijeku su istrčali Zoran Nikolić sa novim ličnim rekordom, Arpad Šarkezi koji je bio i prvi u svojoj starosnoj kategoriji, Biljana Vezmar, Maja Bodrožić, Ljerka Vukmirović, Slobodan Dragić.
Polumaraton u Pragu koji spada u vodeće u Evropi istrčala je somaratonka Tijana Kabić koja je u konkurenciji 7000 trkačica zauzela 37. mesto u generalnom plasmanu i 7. u svojoj starosnoj kategoriji.
Tradicionalni Ostroški polumaraton istrčali su ove godine članovi Somaratona Lazar Rišar i Tijana Odobašić, dok su polumaraton u Baji u Mađarskoj istrčali Đorđe Vučković i Fridrih Balint čime je završena bogata trkačka subota.
U nedelju je održan treći polumaraton u Kovačici, a uprkos jakom vetru članice somaratona su bile veoma uspešne te je Zorica Kulić istrčala treće mesto u generalnom plasmanu u ženskoj konkurenciji, Suzana Filipović je bila druga u svojoj starosnoj kategoriji, dok je Bojana Marić bila treća u generalnom plasmanu na distanci od 10 kilometra. Ciljnu liniju trke u Kovačici prešli su i Đorđe Munjas, Bogdan Nikolić i Srđan Buzadžić.

апр 07 2019

Važne pobede rukometnih klubova

Prva rukometna liga Srbije – Sever (16. kolo – seniorke)

Jadran – Ravangrad 29:31

Ravangrad: Benjak 3, Orlić 3, V. Dokmanov, Lukić, Beljanski 8, Lazić 10, Sadiković, Lončar 1, N. Dokmanov, Vezmar 6, Basta.

Tabela..

Druga rukometna liga Srbije – Sever (19. kolo – seniori)

Dalmatinac – Naftagas 28:19 (12:5)

Dalmatinac: Vojvodić 1, Olujić 1, Vučković 4, Stojanović 1, Ležajić 3, Šveljo 1, Komazec 2, Graovac 12, Milanko 3, Šuša, Macura, Končalović, Zec.

Crepaja – Somborelektro 28:33 (12:13)

Somborelektro: Maksimović, Kolarić 9, Ivančević 13, Gajin, Pejinović 1, Jović, S. Miskin, Ž. Miskin 3, Jokić 4, Oros, Kuprešanin, Kuzeljević 3, Rnjak, Gardijan, Svilar, Vojvodić.

PIK Prigrevica – Vojvoda Stepa 27:26

Tabela

Treća rukometna liga Srbije Sever Sever (8. kolo – seniori)

Graničar – Obilić 35:28 (15:12)

Graničar: Stokuća, Despot, Pupovac 1, Trstenjak 3 Mastilović 1, Despot 17, Drča 8, Božić 5, Milić.

Rusin – Kljajićevo 31:26 (15:11)

Kljajićevo: Dragaš 8, Vila, Dević 8, Bjeloš 2, Radošević 2, Jelača 3, Mrkonjić 3, Simić.

Borac – Sivac 69/2 26:21

(Sombor – Grafičar (sudije Sliva/Vukčević, delegat Horvat) – ponedeljak – 20.45 časova

Tabela..

апр 07 2019

Kuglaši Kljajićeva poraženi u Padini

Odigrano je pretposlednje kolo Prve Vojvođanske kuglaške lige.

Kuglaši Kljajićeva gostovali su u Padini, gde su ubedljivo poraženi od domaće Doline sa 7:1 (3.142:3.020)

Kljajićevo: Šušnjar 473, Žiža 500, Kartalija 542, Ž. Suzić 509, N. Suzić 494, Mudrić 502.

Spens – Polet 5:3 (3.247:3.157)

Polet: D. Grubišić 516, Jockov 553, Jeličić 536, Milanović 521, N. Grubišić 506, Marunić 525.

U poslednjem kolu koje je na programu u nedelju, 14.04.2019. godine Kljajićevo dočekuje ekipu 13. Maja.

Tabela..

апр 07 2019

Volejstars izgubio od Slavije

Odbojkašice Volejstarsa u poslednjem kolu dočekale su ekipu novosadske Slavije.

Susret nije imao neki rezultatski značaj, pošto je domaća ekipa već prošle nedelje ispala iz drugoligaškog ranga.

Novosađanske su zaluženo slavile sa 3:0 (25:15, 25:19, 25:17).

апр 07 2019

Radnički 1912 slavio u Pačiru, Sloga „kiksnula“ u Čonoplji

VFL – Sever (20. kolo)

Mladost (T) – Bajša 0:2

Bačka – Radnički 1912 0:4

Tavankut – OFK Vrbas 4:1

Sloga – Mladost (BP) 1:1

Crvenka – Polet 5:0

Tekstilac – Budućnost 0:0

Radnički – Tisa 0:3

BSK – Mladost Apa 2:1

Tabela..

PFL Sombor (20. kolo)

Hercegovac – Žak 2:1

OFK Odžaci – Kula 1:2

Stari Grad – Polet 2:0

Borac 46 – Kulpin 3:0

Slavija – Vojvodina 1:0

Tvrđava – Rusin 2:1

Budućnost – Krila Krajine 0:0

Lipar – Radnički 1918 4:1

Tabela..

MFL 1. razred (14. kolo)

Mladost – Omladinac (B) 0:1

Omladinac (D) – Zadrugar 1:0

Partizan – Hajduk 1:0

Terekveš – Kordun 0:2

Jedinstvo – OFK Šikara 5:1

Dunav – Aleksa Šantić 1:2

Tabela..

MFL 2. razred (14.kolo)

Panonija – Sport 0:1

Stanišić 1920 – OFK Metalac 3:0

Telečka – Dinamo 1923 1:2

Jedinstvo Lemeš – Dinamo (S) 1:1

Lider – Borac (BG) 0:2

Tabela..

 

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com