апр 16 2019

Plesači Ronde uspešni na Kupu Srbije

U subotu 13. aprila u Zrenjaninu održano je redovno takmičenje u sportskom plesu po kalendaru Plesnog saveza Srbije, pod pokroviteljstvom Ministarstva omladine i sporta.

Plesači su nastupali na Kvalifikacionom turniru, na kom sakupljaju bodove za prelaske u više razrede, a pored toga, održan je i Kup Srbije u disciplini svih deset plesova.

Somborski savezni plesni parovi, članovi plesnog kluba Ronda, su i ovaj put opravdali očekivanja svojih trenera Lade Božić i Milene Trifunov.

Naime, Vladimir Gubica – Nataša Kosanović osvojili su bronzanu medalju na Kupu Srbije u kombinaciji svih 10 plesova, u uzrastu starijih omladinaca.

Seniorski plesni par Valentin Horvat – Sanja Ivan osvojio je 1. mesto na kvalifikacionom turniru u kategoriji seniori C razred u latino-američkim plesovima i 4. mesto u kategoriji seniori B razred u standardnim plesovima.

Naše plesače već sledećeg meseca očekuje naredno takmičenje.