дец 04 2018

Plivači Poleta učestvovali na više turnira

Ovaj vikend bio je veoma uspešan za takmičare Poleta. Šesnaest takmičara mlađe takmičarske grupe učestvovalo je na međunarodnom plivačkom mitingu „Halaszle kupa“ u Baji. Naši takmičari su osvojili ukupno 21 medalju.

RAĐENOVIĆ MATIJA je oborio još jedan nacionalni rekord za dečake do 12 godina, u malim bazenima u disciplini 100m prsno sa vremenom 1:12.23.
Matija je osvojio 7 medalja: zlatne medalje na 100m leđno i 100m mešovito, srebrne na 200m slobodno, 50m slobodno i 100m prsno i bronzane na 50m delfin i 200m mešovito.

ILIBAŠIĆ MILANA je osvojila zlatnu medalju na 100m delfin i brinze na 50m prsno i 200m slobodno.

ŠIJAK DUNJA je osvojila zlatne medalje na 50m i 100m prsno i 50m slobodno.

VUKMIROVIĆ MARKO je osvojio srebro na 100m prsno i bronzu na 50m prsno.

RKMAN SARA je osvojila bronzane medalje na 50m leđno i 100m slobodno.

BANDA SRĐAN je osvojio bronzu na 50m delfin.

KUCURSKI LANA bronzu na 100m mešovito.

VARGA ZSOFIA bronzu na 50m delfin i

REDŽIĆ FILIP bronzu na 50m leđno.

ALEKSA RAĐENOVIĆ i MARKO KOLOVIĆ učestvovali su na takmičenju zemalja centralne Evrope u sastavu reprezentacije Srbije. Aleksa je plivao u sastavu štafete 4x100m mešovito koja je osvojila srebrnu medalju. U individualnim disciplinama ostvario je sledece rezultate: na 100m leđno isplivao je svoj lični rekord i zauzeo četvrto mesto, na 100m delfin bio je peti, na 200m leđno šesti, a na 200m delfin Aleksa je zauzeo sedmo mesto. Marko je nadomak medalje bio u trci 100m prsno. Sa novim ličnim rekordom zauzeo je četvrto mesto. U trci na 200m mešovito bio je sedmi.

Devetnaest Poletovih takmičara učestvovalo je na plivačkom mitingu „Feniks kup“ koji je održan 1.12.2018. u Somboru, u organizaciji PK Fenix. Na mitingu je učestvovalo 213 takmičara iz 14 plivačkih klubova iz Srbije, Hrvatske i Slovenije. Poletovi takmičari su osvojili ukupno 17 medalja.

Medalje su osvojili:
BUKALOV NEMANJA zlato na 100m, slobodno, 50m slobodno, 200m delfin i 200m leđno. Nemanja je proglašen za najuspešnijeg takmičara u kategoriji.

MILOŠEVIĆ JOVANA zlato na 100m prsno i bronza na 100m kraul.

GAZDIĆ DANICA srebrne medalje na 100m i 50m slobodno.

ŠARČANSKI MILICA zlato na 50m leđno.

MILIĆ STRAHINJA zlato na 50m prsno.

RAĐENOVIĆ NIKA srebrne medalje na 50m delfin i 50m slobodno i bronza na 50m prsno.