мај 13 2019

Sedam odličja na Dunav kupu

U nedelju 12. maja u Beočinu je održan internacionalni karate turnir Dunav Kup – Novi Sad Open. Organizator ovog najmasovnijeg vojvođanskog karate turnira bio je Karate savez Vojvodine. Pored domaćih takmičara, učešće su uzeli i takmičari iz Hrvatske, Republike Srpske i Rumunije. Takmičenje se odvijalo po pravilima Svetske karate federacije i Karate federacije Srbije.

Na ovom turniru za karate klub ‘’Somborac’’ nastupilo je 8 takmičara . Osvojeno je ukupno 7 medalja u katama: 2 zlatne i 5 srebrnih.

Zlatne medalje u pojedinačnoj konkurenciji osvojili su Kristina Kolović u kategoriji ženskih nada i pionir Đorđe Hristov.

Srebrne medalje osvojili su: Boris Senjavin u kategoriji muških nada, pionir Nikola Čavić, pionirka Jana Mijatović , pionirka Kristina Kosanović kao i kata tim pionirki u sastavu: Jana Mijatović, Tara Jurić i Lana Krizmanić.