мар 10 2019

Šesnaest odličja za karatiste Somborca

U nedelju 10. marta, u organizaciji Karate Saveza Vojvodine i karate kluba ’’Železničar’’ iz Inđije održano je prvenstvo Vojvodine u sportskom karateu , koje je okupilo mlade karatiste uzrasta do 14 godina.

Takmičari karate kluba ’’Somborac’’ osvojili su 16 medalja: pet zlatnih, šest srebrnih i pet bronzanih.

Šampioni Vojvodine za 2019. godinu u svojim kategorijama u disciplini kate pojedinačno postali su: Nikola Čavić, Jovana Miličević, Antonina Čaušević, Jana Mijatović i Nikola Vulin.

Srebrnu medalju u pojedinačnoj konkurenciji osvojili su: Kristina Kolović, Boris Senjavin, Đorđe Hristov, Kristina Kosanović, Mihajlo Bašić, a u ekipnoj konkurenciji mešoviti tim pionira u sastavu: Đorđe Hristov, Kristina Kosanović i Nikola Čavić.

Bronzane medalje osvojili su: Jovan Blanuša, Nikola Čavić, Uroš Boca, Tara Jurić i Lana Krizmaić.

Svi takmičari plasirali su se na Prvenstvo Srbije koje se održava 23. marta 2019.godine.