Školski sport

                                     КАЛЕНДАР ТАКМИЧЕЊА ОЛИМПИЈСКИХ СПОРТСКИХ ИГАРА

 УЧЕНИКА РЕПУБЛИКЕ  СРБИЈЕ ЗА ШКОЛСКУ 2017/2018. ГОДИНУ

Редни

број

СПОРТ ШКОЛСКО

ПРВЕНСТВО

ОПШТИНСКО

ПРВЕНСТВО

ОКРУЖНО

ПРВЕНСТВО

МЕЂУОКРУЖНО

ПРВЕНСТВО

РЕПУБЛИЧКО

ПРВЕНСТВО

Датум
1. ПЛИВАЊЕ Нема 02.11.2017.

Затворени базен Сомбор, Старт 19:00 ч – сви

нема у III недељи новембра 13.-17.11.2017.
2. СТОНИ ТЕНИС до II недеље октобра 25.10.2017.

ГХ Мостонга

09:00 – сви

08.11.2017.

ОШ „Никола Тесла“, Б. Брестовац, 09:00 ч

сви

нема у IV недељи новембра 20.-24.11.2017.
3. РУКОМЕТ СШ до IV недеље октобра 01.11.2017.  СШ (м и ж)

ГХ Мостонга

Старт у 09:00 ч

14.11.2017.

ГХ Мостонга (м и ж)

Старт у 09:00 ч

До V недеље новембра у II недељи децембра 11.-15.12.2017.
4. ОДБОЈКА до V недеље новембра 06.12.2017.ОШ (м и ж)

07.12.2017.  СШ (м и ж)

Соколски дом

Старт у 09:00 ч

13.12.2017.  ОШ (м и ж)

15.12.2017.  СШ (м и ж)

Сала ОШ „Петефи Бригада“ Кула у 09:00 ч

до IV недеље јануара у III недељи фебруара 19.-23.02.2018.
5. РУКОМЕТ ОШ до III недеље новембра 18.01.2018.  ОШ (м и ж)

ГХ Мостонга

Старт у 09:00 ч

24.01.2018.

ГХ Мостонга (м и ж)

Старт у 09:00 ч

до III недељe фебруара у II недељи марта 12.-16.03.2018.
6. КАРАТЕ до III недеље фебруара у II недељи марта 12.-18.03.2018.
7. ЏУДО до III недеље фебруара у II недељи марта 12.-18.03.2018.
8. КОШАРКА + БАСКЕТ 3 НА 3 до III недеље децембра 31.01.2018.  ОШ (м и ж)

01.02.2018.  СШ (м и ж)

ГХ Мостонга

Старт у 09:00 ч

07.02.2018.  ОШ (м и ж)

08.02.2018.  СШ (м и ж)

ГХ Мостонга

Старт у 09:00 ч

до I недељe марта у III недељи марта 19.-23.03.2018.
9. СПОРТСКА ГИМНАСТИКА отворено првенство нема 13.02.2018.

Соколски дом

Старт 09:00 ч – Сви

до I недеље марта У IV недељи марта 26.-29.03.2018.
10. СТРЕЉАШТВО До III недеље фебруара 06.03.2018.

Стрељачки Клуб „Black horse“

09:00 – сви

Спортска хала Оџаци

14.03.2018.

Старт  09:00 ч – Сви

нема у III недељи априла 16.-20.04.2018.
11. ОРИЈЕНТИРИНГ у II недељи маја 07.-11.05.2018.
12. ФУТСАЛ до II недеље марта 13,14 и 15.03.2018.

ГХ Мостонга

09:00 ч

27.03.2018.  ОШ (м и ж)

28.03.2018.  СШ (м и ж)

Хала Апатин

Старт  09:00 ч

до IV недеље априла у II недељи маја 07.-11.05.2018.
13. АТЛЕТИКА до V недеље септембра нема 17.04.2018. ОШ (1-4, 5-6) раз

18.04.2018. ОШ(7-8 раз) СШ – сви

Градски Аеродром Сомбор

Старт у 12:00 ч

до IV недеље априла у III недељи маја 14.-18.05.2018.
14. ШАХ До IV недеље јануара нема у III недељи маја 14.-18.05.2018.
15. ТЕНИС нема У IV недеља маја 21.-25.05.2018.
16. МАЛЕ ОЛИМПИЈСКЕ ИГРЕ до II недеље априла 28.02.2018.

ГХ Мостонга

09:00 – сви

ГХ Мостонга

22.03.2018.

Старт  09:00 ч – Сви

до IV недеље маја у I недељи јуна 04.-08.06.2018.
17. САВЕЗ ЗА ШКОЛСКИ СПОРТ ВОЈВОДИНЕ – СОШОВ 27.-30.04.2018.

 

НАПОМЕНА :

  1. Спортски Савез Града Сомбора за сва такмичења која организује у Сомбору обезбеђује:

     –     спортске објекте

     –     судије, записничаре и мериоце времена

     –     дипломе за најуспешније екипе и појединце

     –     ужину за све такмичаре, наставнике и професоре

     –     пријаву јавног скупа и по потреби редарску службу

     –     медицинску заштиту

     –     спортске реквизите

  1. Сва Општинска такмичења (сем атлетике) почињу пријавом и жребом у 08:30 часова. За делегатски састанак приложити оверен списак ( списак ученика мора бити на обрасцу са свим траженим подацима и потписан и оверен од стране директора школе и руководећег професора). Образац пријаве Вам шаљемо у прилогу.
  2. Сва Окружна такмичења почињу пријавом и жребом у 09:00 часова (осим атлетике и пливања). За делегатски састанак приложити оверен списак и оверене такмичарске књижице (списак ученика мора бити на обрасцу са свим траженим подацима и потписан и оверен од стране директора школе и руководећег професора,).
  3. Школе су дужне најмање три дана пре сваког такмичења, утврђеног Календаром за школску 2017/2018. годину, да потврде или одјаве школску екипу Савезу. Такође су у обавези да изврше набавку спортских књижица за такмичаре и професоре преко сајта Савеза за школски спорт Србије ( http://skolskisportsrbije.weebly.com/ ), у одељку „Контакт / Наручивање спортских књижица“.
  4.  Право учешћа на такмичењима регулисано је „Правилником о организацији школских спортских такмичења“ од 16.09.2017. године на основу члана 143. став 8. Закона о спорту ( Службени гласник РС број 10/2016 ). У прилогу вам достављамо Правилник.

       – Школске екипе и појединце на свим такмичењима воде искључиво наставници тих школа уз обавезу да се налазе на овереном списку од стране директора и имају професорску легитимацију.

  1. Број такмичара у екипним спортовима је следећи­: рукомет-12, фудбал, кошарка, одбојка- 10.
  2. За Међуокружна и Републичка такмичења Спортси Савез града Сомбора обезбеђује:

       –  трошкове путовања

  1. За школска општинска и окружна првенства, доказ о здравственој способности ученика може се доказати и са овереним прегледом од стране спортског лекара и на неком другом документу ( клубска такм. књижица, итд..). Фотокопије и скенирани документи неће бити прихваћени ни на једном нивоу такмичења у оквиру система школског спорта. Лекарски преглед не сме бити старији од 6 месец, што се доказује печатом и потписом лекара надлежне здравствене установе („Правилник о организацији школских спортских такмичења“, члан 38.). За међуокружно и државно првенство, сви такмичари морају имати лекарски преглед – уписан у спортску легитимацију.
  2. У систему такмичења школске 2017/18. године извршене су измене у одређеним спортовима: Правилник о организацији школских спортских такмичења“ члан 5,6,7 и 9. ( пример : У футсалу се уводи категорија – омладинке средње школе, у пливању се годишта мењају, са окружног првенства на државно се пласира само првопласирани такмичар ..)
  3. Распоред за : карате, џудо, оријентиринг, шах и тенис ће бити накнадно одређени у договору са Гранским савезима који су носиоци и организатори за наведене спортове.
  4. Школске 2017/18. године, одржаће се СОШОВ, чији домаћин ће бити Нови Сад од 27 – 30.04.2018. године а на који ће се пласирати сви победници окружних првенстава у екипним и појединачним спортовима из програма СОШОВ-а ( пливање, стони тенис, рукомет, одбојка, кошарка, спортска гимнастика, стрељаштво, футсал, атлетика , мале олимпијске игре).

 

———————————————————————————————————————————————————–                                                                                                                                                                                                               

 Izveštaj – MALE OLIMPIJSKE IGRE  – okružno takmičenje

Obaveštavamo Vas da se okružno takmičenje u malim olimpijskim igrama za prve, druge i treće razrede osnovnih škola , održalo po Kalendaru takmičenja za školsku 2016/17.godinu. 24.05.2017. godine u Gradskoj hali Mostonga sa početkom u 09:30 časova.

Plasman:

PRVI RAZREDI mešoviti:

  1. mesto OŠ Bratstvo – jedinstvo Bezdan
  2. mesto OŠ Kosta Stemenković Srpski Miletić

 

DRUGI RAZREDI mešoviti :

  1. mesto OŠ Bratstvo – jedinstvo Bezdan
  2. mesto OŠ Mladost Prigrevica
  3. mesto OŠ Bora Stanković Karavukovo

TREĆI RAZRED pionirke:

  1. mesto Dositej Obradović Sombor
  2. mesto OŠ Kosta Stemenković Srpski Miletić

TREĆI RAZRED pioniri:

  1. mesto Dositej Obradović Sombor
  2. mesto OŠ Kosta Stemenković Srpski Miletić
  3. mesto OŠ Mladost Prigrevica

Prvoplasirane ekipe su stekle pravo nastupa na Republičkom školskom prvenstvu  koje će se održati 07. juna 2017. godine u Paraćinu.

Извештај са општинског школског првенства у малим олимпијским играма

Обавештавамо Вас да је у организацији Спортског савеза града Сомбора, у четвртак 18.05.2017. године у ГХ Мостонга одржано Општинско првенство у малим олимпијским играма.

Постигнути су следећи резултати:

  1. Разред ( мешовито):
  • место ОШ „Братство Јединство“ Бездан
  • место ОШ „22. Октобар“ Бачки Моноштор
  1. Разред ( мешовито):
  • место ОШ „Братство Јединство“ Бездан
  • место ОШ „22. Октобар“ Бачки Моноштор
  1. Разред:
  • Пионирке:
  • место ОШ „Доситеј Обрадовић“ Сомбор
  • место ОШ „Братство Јединство“ Бездан
  • Пионири :
  • место ОШ „Доситеј Обрадовић“ Сомбор
  • место ОШ „Братство Јединство“ Бездан

Првопласиране екипе су стекле право учешћа на окружном првенству, које је планирано 24.05.2017. године ( среда ) у Сомбору. Локација и време такмичења биће накнадно објављени.

Координатор такмичења : проф. Предраг Мандић

Судија 1 : проф. Радован Рашковић

Судија 2 : VST Владимир Лалошевић.

Школско општинско првенство у стрељаштву – Извештај

На Општинском  првенству у стрељаштву за ученике и ученице основних и средњих школа, одржаном у Сомбору 19.04.2017. године у просторијама Спортског Клуба „ Black Horse „ у Сомбору екипе и појединци који су се пласирали на Окружно школско првенство ( 27.04.2017. у Спортској хали Оџаци) су :

Екипе:

Пионири: ОШ „ Иво Лола Рибар“ Сомбор

Омладинци: СМШ „др Ружица Рип“ Сомбор

Омладинке: Средња школа „Свети Сава“ Сомбор

Појединци:

Пионир: Петар Бокун – ОШ „Доситеј Обрадовић“ Сомбор

Омладинац: Бранко Радојичић – С.М.Ш.“Ружица Рип“ Сомбор

Омладинка: Сашка Манојловић – Средња Пољопривредно – прехрамбена школа Сомбор

 Школско општинско првенство у стрељаштву

Обавештавамо Вас да ће се у организацији Спортског савеза града Сомбора одржати школско општинско првенство у стрељаштву за ученике и ученице основних и средњих школа, како је и предвиђено Календаром такмичења за школску 2016/17. годину.

Такмичење ће се одржати у стрељани Стрељачког Клуба „BLACK HORSE“, Војвођанска 34,  19.04.2017. године са почетком у 09:00 часова. Скуп свих такмичара и наставника је у 08:30 часова.

ДРЖАВНО ШКОЛСКО У ГИМНАСТИЦИ

Државно школско првенство у спортској гимнастици у мушкој, женској и екипној конкуренцији за ученике основних и средњих школа, одржало се 11.04.2017. године. Домаћин такмичења био је град Нови Сад, сала ОШ „Јожеф Атила“. На првенству се такмичило 8 гимнастичара из нашег града.

3.место: ОШ „Никола Вукићевић“ Сомбор од I-IV разреда, девојчице.

ОПШТИНСКО ШКОЛСКО У РУКОМЕТУ СШ (М,Ж) 

Обавештавамо Вас да је у организацији Спортског савеза града Сомбора 05.04.2017. године у Градској хали „Мостонга“,  одржано Општинско школско првенство у рукомету за ученике и ученице средњих школа.

Пласман (омладинци):

  1. место Средња пољопривредно прехрамбена школа Сомбор
  2. место Средња техничка школа Сомбор
  3. место Средња економска школа Сомбор

Пласман (омладинке):

  1. место СМШ „др Ружица Рип“ Сомбор
  2. место Средња економска школа Сомбор
  3. место Гимназија „Вељко Петровић“ Сомбор

Првопласиране екипе су стекле је право учешћа на окружном такмичењу.

ОПШТИНСКО ШКОЛСКО ПРВЕНСТВО У РУКОМЕТУ – ПИОНИРИ

Обавештавамо Вас да је у организацији Спортског савеза града Сомбора 04.04.2017. године у Градској хали „Мостонга“,  одржано општинско школско првенство у рукомету за ученике основних школа.

Пласман (пионири):

  1. место ОШ „Братство јединство“ Бездан
  2. место ОШ „Иво Лола Рибар“ Сомбор
  3. место ОШ „Петар Кочић“ Риђица

      4.место ОШ „Лаза Костић“ Гаково

Првопласирана екипа ОШ „Братство Јединство“ из Бездана стекла је право учешћа на окружном такмичењу у рукомету које ће се одржати 12.04.2017. године у Апатину y сали ОШ ,, Младост “ Пригревица .

OKRUŽNO ŠKOLSKO PRVENSTVO U GIMNASTICI

Obaveštavamo vas da se u Sokolskom domu, 16.03.2017. godine sa početkom u 09:30 časova održalo Okružno školsko takmičenje u gimnastici za učenike i učenice osnovnih i srednjih škola. Takmičenje je otvorio potpredsednik Sportskog saveza grada Sombora, Miloš Aleksić koji je ujedno i pozdravio sve učesnike. Nakon takmičenja, priznanja najuspešnijima, podelio je predsednik Sportskog saveza grada Sombora, Dragan Maksimović koji je pozdravio sve učesnike i poželeo im sreću u sledećem rangu takmičenja.

NA MEĐUOKRUŽNO TAKMIČENJE SU SE PLASIRALI:
I-IV ŽSG
O.š.“Nikola Vukičević“ Sombor
Pojedinke:
Sofija Pezelj OŠ „Avram Mrazović“
Željana Pavlov OŠ „Ivo Lola Ribar“
V-VI ŽSG
OŠ „Dositej Obradović“
Pojedinke:
Doroteja Šerko OŠ “Nikola Vukičević“
Sara Ivković OŠ “Avram Mrazović“
VII-VIII ŽSG
OŠ “ Ivo Lola Ribar “ Sombor
Pojedinke:
Marija Kucurski OŠ “ Branko Radičević“ Stapar
Jovana Stojakov OŠ “Dositej Obradović“
SREDNJA ŽSG
Gimnazija „Veljko Petrović“ Sombor
Pojedinke
Isidora Berleković, Srednja Ekonomska škola
Milena Merli, Srednja poljoprivredno prehrambena škola
I-IV MSG
SŠ „Dositej Obradović“
POJEDINCI:
Andreas Petrović OŠ „22.oktobar“ Bački Monoštor
Samuel Balog OŠ „22.oktobar“ Bački Monoštor
V-VI MSG
OŠ „22.oktobar“ Bački Monoštor
Pojedinci:
Mitar Kucurski OŠ “ Branko Radičević“ Stapar
Strahinja Topalov OŠ “ Nikola Vukičević“
VII-VIII MSG
Pojedinac Nebojša Cvetković OŠ „Ivo Lola Ribar“

Međuokružno prvenstvo u sportskoj gimnastici će se održati u Novom Sadu, sala Sokolskog doma, ulica Ignjata Pavlasa 2-4 prema sledećem rasporedu:

– 05.04.2017. godine – ŽENSKA sportska gimnastika ( OŠ i SŠ ) u 08:30 zagrevanje . Početak takmičenja je u 09:30 časova
– 06.04.2017. godine – MUŠKA sportska gimnastika ( OŠ i SŠ ) u 08:30 zagrevanje . Početak takmičenja je u 09:30 časova

Општинско школско првенство у малом фудбалу за ученике средњих школа

У ГХ „Мостонга“ Сомбор 10.03.2017.године  је одржано Општинско школско првенство за ученике средњих школа. Пехаре и дипломе најуспешнијима је уручио Милош Алексић, потпредседник Спортског савеза града Сомбора.

Пласман екипа:

1.место: Средња Економска школа Сомбор

2.место: Средња Пољопривредно-прехрамбена школа Сомбор

3.место: Средња Техничка школа Сомбор

4.место: СШ „Свети Сава“ Сомбор

Окружно првенство у малом фудбалу за средње школе  одржаће се у Кули, сала ОШ “Петефи Бригаде”  22.03.2017.године

 

ОПШТИНСКО ШКОЛСКО ПРВЕНСТВО У МАЛОМ ФУДБАЛУ – ПИОНИРИ

У ГХ “Мостонга” одржано је општинско школско првенство у малом фудбалу за ученике основних школа—пионири. На такмичењу је учествовало 14 основних школа из нашег града. Општинско првенство је обишао Драган Максимовић, председник Спортског савеза града Сомбора, који је испред организације доделио пехаре и дипломе најуспешнијим екипама.

Забележен је следећи резултат:

1.место: ОШ “Доситеј Обеадовић” Сомбор

2.место: ОШ “Иво Лола Рибар” Сомбор

3.место: ОШ “Лаза Костић” Гаково

4.место: ОШ “Никола Вукићевић” Сомбор

 

 

ОПШТИНСКО ШКОЛСКО ПРВЕНСТВО У МАЛОМ ФУДБАЛУ – ПИОНИРКЕ

У ГХ „Мостонга“ 07.03.2017.године је одржано Општинско школско првенство у малом фудбалу за ученице основних школа. Пехаре и дипломе испред Спортског савеза града Сомбора је поделио Драган Максимовић, председник и Милош Алексић, потпредседник.

Забележен је следећи резултат:

1.место: ОШ „Братство јединство“ Сомбор – пионирке

2.место: ОШ „22.октобар“ Бачки Моноштор – пионирке

3.место: ОШ „Иван Горан Ковачић“ из Станишића – пионирке

Оштинско првенство у малом фудбалу за ученике основних и средњих школа се наставља данас и сутра.

Екипа ОШ „Братство јединство“ из Сомбора је стекла право учешћа на окружно првенство у малом фудбалу које ће се одржати  22.03.2017.године у Кули.

ПРОГРАМ И САТНИЦА ОПШТИНСКОГ ПРВЕНСТВА У МАЛОМ ФУДБАЛУ ЗА УЧЕНИКЕ И УЧЕНИЦЕ ОСНОВНИХ И СРЕДЊИХ ШКОЛА

МЕЂУОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ОДБОЈКА ОСНОВНЕ ШКОЛЕ

КИКИНДА, 3.3.2017.

Такмичење одржано у СЦ ,,Језеро“ са почетком у 11 часова.
.

ДЕЧАЦИ:

1. место: ОШ,,Матко Вуковић“ Суботица
2. место: ОШ,,Мирослав Антић“ Чонопља
3.место: ОШ,,Жарко Зрењанин“ Кикинда

3.место: ОШ,,20.октобар“ Врбас

Регионално школско првенство у џудоу за основне и средње школе одржано је у Кикинди ( Хала Језеро), 01.марта 2017.године. Првенство је било квалификационо за првенство Србије које ће се одржати у Панчеву 14.марта 2017.године.

Сомборске школарце у џудоу је предтављало 33 такмичара. Остварен је запажен успех, освојено је 10 медаља које су уједно и пласмани на државно првенство.

Медаље су освојили:

Дејан Новаковић 1-4 разред  ОШ „Иво Лола Рибар“  кат.25 кг  –  3.место

Андреј Витковић 1-4 разред ОШ „Доситеј Обрадовић“ кат.28 кг – 2.место

Душан Топић 1-4 разред ОШ „Никола Вукићевић“ кат. 28 кг – 3.место

Јана Кнежевић 1-4 разред ОШ „Аврам Мразовић“ кат. 31 кг – 3.место

Вељко Марић 5-8 разред ОШ „Доситеј Обрадовић“ кат. 46кг – 3.место

Јелена Хинић 1-4 разред СШ „Свети Сава“ кат. 48 кг – 3.место

Милица Лазић 1-4 разред Гим. „Вељко Петровић“ кат. 52 кг – 3.место

Анђела Лончар 1-4 разред МШ „др Ружица Рип“ кат. 70 кг – 2.место

Момир Јовановић 1-4 разред Гим. „Вељко Петровић“ кат. 81 кг – 3.место

Лазар Јовановић 1-4 разред Гим. „Вељко Петровић“ кат. 90 кг – 1.место

Јана Сикима 1-4 разред Средња Пољопривредна-прехрембена школа кат. +70 кг – 2.место

На такмичењу је учествовало је 750 ученика из целе Војводине.

OPŠTINSKO PRVENSTVO U ODBOJCI
Učenici OŠ “Miroslav Antić“ iz Čonoplje su na opštinskom prvenstvu iz odbojke zauzeli prvo mesto i plasirali se na okružno prvenstvo. Na okružnom prvenstvu, koji se odigrao u Odžacima prošle nedelje, uz dve pobede sa maksimalnim rezultatom 2:0 takođe su zauzeli prvo mesto i plasman na međuokružno prvenstvo.
  Sve potrebne dokumente možete naći na stranici DOKUMETI.
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com