Školski sport

Општинско школско првенство – стони тенис

Обавештавамо Вас да ће се у организацији Спортског савеза града Сомбора  одржати Оштинско школско првенство у стоном тенису за ученике и ученице основних и средњих школа. Првенство ће се одржати у ГХ „Мостонга“ (ОФО сала) у Сомбору 10.10.2018. године (СРЕДА) са почетком у 09:00 часова.

Жреб је предвиђен за 08:30 часова.

 

Međuokružno školsko takmičenje u malom  fudbalu

u Subotici (Škola domaćin: TŠ „Ivan Sarić“ Petak, 20.04.2018.) na međuokružnom takmičenju u futsalu dečaci o.š “ Dositej Obradović“ Sombor osvojili prvo mesto i plasman na republičko takmičenje

UČENICI OŠ:
 
OŠ „Zdravko Gložanski“ Bečej – OŠ „Dositej Obradović“ Sombor                   2:5
OŠ „Nikola Tesla“ Bačka Topola – OŠ „Stevan Sremac“ Senta                        3:4
OŠ „Dositej Obradović“ Sombor – OŠ „Stevan Sremac“ Senta                        8:1
srednje škole
   UČENICE SŠ:
Srednja Ekonomska Škola, Sombor – Srednja Medicinska škola, Senta        5:5  /  7:6
Politehnička škola, Subotica – ESŠ „Radivoj Uvalić“ Bačka Palanka             10:1
Srednja Ekonomska Škola, Sombor – Politehnička škola, Subotica                6:7
Politehnička škola iz Subotice je stekla pravo učestvovanja na Republičkom prvenstvu u Pirotu
UČENICI SŠ:
 
Gimnazija, Novi Kneževac – Tehnička škola, Bečej                                          2:7
Gimnazija „Veljko Petrović“ Sombor – ESŠ „Bosa Milićević“ Subotica             1:5
Tehnička škola, Bečej – ESŠ „Bosa Milićević“ Subotica                                   4:2
Tehnička škola iz Bečeja je stekla pravo učestvovanja na Republičkom prvenstvu u Pirotu.

Na Republičkom školskom takmičenju u gimnastici koje se održalo 26 – 29. marta 2018 godine u Pirotu, OŠ „Nikola Vukićević“ iz Sombora, osvojila je 1. mesto u kategoriji pionirki, a Srednja medicinska škola “ dr Ružica Rip“ iz Sombora u kategoriji omladinki, osvojila je 2. mesto!
Čestitamo!

Извештај са окружног школског првенства у малим олимпијским играма

Обавештавамо Вас да је у организацији Спортског савеза града Сомбора, у четвртак 22.03.2018. године у ГХ Мостонга одржано Окружно школско првенство у малим олимпијским играма.

Постигнути су следећи резултати:

  1. Разред ( мешовито):
  • место ОШ „Братство Јединство“ Бездан
  • место ОШ „Бора Станковић“ Каравуково
  1. Разред ( мешовито):
  • место ОШ „Братство Јединство“ Бездан
  • место ОШ „Коста Стаменковић“ Српски Милетић
  1. Разред:
  • Пионири :
  • место ОШ „Братство Јединство“ Бездан
  • место ОШ „Бора Станковић“ Каравуково
  1. Разред
  • Пионирке
  • место ОШ „Бора Станковић „ Каравуково

Првопласиране екипе су стекле право учешћа на међуокружном првенству. Датум и локацију, накнадно ћемо објавити.

Такмичење су обишли и Драган Максимовић, председник Спортског савеза града Сомбора и Милош Алексић, потпредседник који је уједно и доделио признања најуспешнијим школама.

Координатори такмичења испред Спортског савеза били су Имре Ото и проф. Предраг Мандић, а судије : проф. Радован Рашковић и Александар Кнежевић.

 

Obaveštenje – MALE OLIMPIJSKE IGRE – Okružno  takmičenje

Obaveštavamo Vas da će se Okružno takmičenje u malim olimpijskim igrama za prve, druge i treće razrede osnovnih škola, održati po Kalendaru takmičenja za školsku 2017/18. godinu  22.03.2018. godine ( četvrtak ) u Gradskoj hali Mostonga sa početkom u 09:30 časova.

Iz Somborske opštine, plasman na Okružno takmičenje ostvarile su sledeće ekipe :

  1. Razred ( mešovito):

ОŠ Bratstvo JedinstvoBezdan

  1. Razred (mešovito):

      ОŠ Bratstvo JedinstvoBezdan

  1. Razred:

Pioniri :

                 ОŠ Bratstvo JedinstvoBezdan

Извештај са општинског школског првенства у малим олимпијским играма

Обавештавамо Вас да је у организацији Спортског савеза града Сомбора, у четвртак 15.03.2018. године у ГХ Мостонга одржано Општинско првенство у малим олимпијским играма. Такмичење је отворио и доделио победничка признања председник Спортског савеза града Сомбора, Драган Максимовић.

Постигнути су следећи резултати:

  1. Разред ( мешовито):
  • место ОШ „Братство Јединство“ Бездан
  1. Разред ( мешовито):
  • место ОШ „Братство Јединство“ Бездан
  • место ОШ „Никола Вукићевић „Сомбор
  1. Разред:
  • Пионири :
  • место ОШ „Братство Јединство“ Бездан

Првопласиране екипе су стекле право учешћа на окружном првенству, које је планирано 22.03.2018. године ( чатвртак ) – ГХ Мостонга у  Сомбору са почетком у 9:30 часова.

Координатор такмичења испред Спортског савеза био је проф. Предраг Мандић, а судије : проф. Радован Рашковић и Александар Кнежевић.

 

ОПШТИНСКО ПРВЕНСТВО ЗА УЧЕНИКЕ/ЦЕ ОСНОВНИХ И СРЕДЊИХ ШКОЛА У МАЛОМ ФУДБАЛУ

Обавештавамо вас да се у организацији Спортског савеза града Сомбора одржало Општинско   школско такмичење у малом фудбалу, 13, 14 и 15. марта за ученике и ученице основних и средњих школа. Остварени су следећи пласмани:

Основне школе – пионирке:

1.место: ОШ “Братство јединство” Сомбор

  1. место ОШ 22. Октобар Бачки Моноштор
  2. место ОШ Аврам Мразовић Сомбор
  3. место ОШ Иван Горан Ковачић Станишић

Основне школе – пионири:

1.место: ОШ “Доситеј Обрадовић” Сомбор

  1. место ОШ Лаза Костић Гаково
  2. место ОШ Мирослав Антић Чонопља
  3. место ОШ Бранко Радичевић Стапар

Средње школе – омладинке:

  1. место: Средња Економска школа Сомбор
  2. место СШ Свети Сава Сомбор

Средње школе – омладинци

  1. место Гимназија Вељко Петровић Сомбор
  2. место Средња пољопривредно прехрамбена школа Сомбор
  3. место Средња техничка школа Сомбор
  4. место Средња школа Свети Сава Сомбор
  • Првопласиране екипе су стекле право учешћа на окружном првенству, које ће се одржати 03. за Основне школе ( м и ж) и 28.03.2017. године за Средње школе у Апатину, Спортска хала, са почетком у 09:00 часова

Међуокружно школско првенство у кошарци и баскету 3х3 за ученике и ученице средњих школа

Обавештавамо Вас да је у организацији Спортског савеза града Сомбора 9.03.2018. године у Градској хали Мостонга,  одржано Међуокружно школско првенство у кошарци и баскету 3х3 за ученике и ученице средњих школа.

Такмичење је отворио Милош Алексић испред Спортског савеза града Сомбора, техничку организацију пружио је КК Џокер из Сомбора, а координатори такмичења били су Имре Ото

( окружни) и проф. Предраг Мандић ( општински координатор за школски спорт у граду Сомбору).

Пласман ( омладинци) :

  1. место Економска средња школа Боса Милићевић Суботица
  2. место Гимназија Жарко Зрењанин Врбас
  3. место Гимназија Вељко Петровић Сомбор
  4. место Гимназија Душан Васиљев Кикинда

Пласман ( омладинке ):

  1. место Средња медицинска школа 7. април Нови Сад
  2. место Економско трговинска школа Кула
  3. место ССШ Милош Црњански Кикинда

Баскет 3 х 3 (омладинци):

  1. место Економска средња школа Боса Милићевић Суботица
  2. место Средња Техничка школа Кикинда
  3. место Гимназија Лаза Костић Нови Сад
  4. место СТШ Сомбор

Баскет 3 х 3 (омладинке)

  1. место Гим. и Економска школа Светозар Милетић Србобран
  2. место ССШ Милош Црњански Кикинда

Првопласиране екипе у кошарци су стекле право учешћа на Републичком такмичењу у кошарци које ће бити организовано у 19 – 23. марта 2018. године у Параћину.

Opštinsko školsko takmičenje u Malom fudbalu (GH Mostonga Sombor)

PROGRAM I SATNICA

UTORAK  13.03.2018.

08:30  pioniri 3:4                        OŠ Nikola Vukićević Sombor: OŠ Laza Kostić Gakovo

09:10  pioniri 5:6                        OŠ Bratstvo jedinstvo Sombor : OŠ Ivan Goran Kovačić Stanišić

09:50 pionirke 2:3                      OŠ Avram Mrazović Sombor : OŠ Ivo Lola Ribar Sombor

10:20 pioniri 7:8             OŠ Nikola Tesla Kljajićevo  : OŠ Ivo Lola Ribar

11:00 pioniri 9:10                       OŠ Miroslav Antić Čonoplja  : OŠ Moše Pijade Bački Breg

11:40 pioniri                              Pob (3:4) : Pob (5:6)

12:20 pioniri                              Pob (7:8) : Pob (9:10)

13:00 pioniri 1:2             OŠ Avram Mrazović Sombor: OŠ Branko Radičević Stapar

SREDA 14.03.2018.

08:30 pioniri 11:12                     OŠ 22. Oktobar Bački Monoštor : OŠ Dositej Obradović Sombor

09:10 pionirke                           OŠ Bratstvo jedinstvo Sombor : Pob (2:3)

09:40 pioniri                              Pob (1:2) :   Pob (3:4:5:6)

10:20 pionirke                           OŠ 22. Oktobar Bački Monoštor : OŠ Ivan Goran Kovačić Stanišić

10:50 pioniri                               Pob(11:12) : Pob (7:8:9:10)

11:30 pionirke                            FINALE

12:00 pioniri                               FINALE

12:40 omladinci 3:4                   Srednja ekonomska škola Sombor : Gimnazija Veljko Petrović Sombor

ČETVRTAK 15.03.2018.

08:30 omladinci 1:2                    Srednja poljoprivredno prehrambena škola Sombor : Srednja škola Sveti Sava Sombor

09:20 omladinci                         Pob (3:4) : Srednja tehnička škola Sombor

10:10 omladinke                        FINALE

11:00 omladinci                         FINALE

U Somboru, 08.03.2018. godine

 

Sportski savez grada Sombora

Општинско школско такмичење у стрељаштву за ученике и ученице Основних и Средњих школа

 

 

 

На Општинском  првенству у стрељаштву за ученике и ученице основних и средњих школа, одржаном у Сомбору 06.03.2018. године у просторијама Спортског Клуба „ Black Horse „ у Сомбору екипе и појединци који су се пласирали на Окружно школско првенство

( 14.03.2018. у Спортској хали Оџаци) су :

 

Екипе:

Пионири: ОШ „ Иво Лола Рибар“ Сомбор

Пионирке: ОШ „22. Октобар“ Бачки Моноштор

Омладинци: СМШ „др Ружица Рип“ Сомбор

Омладинке: СМШ „др Ружица Рип“ Сомбор

 

Појединци:

Пионир: Игор Никић – ОШ „Иво Лола Рибар“ Сомбор

Пионирка : Роберта Богатић – ОШ „22. Октобар“ Бачки Моноштор

Омладинац: Павле Крстић – С.М.Ш.“Ружица Рип“ Сомбор

Омладинка: Николина Бајић – СМШ „др Ружица Рип“ Сомбор

Слике: Бранко Радојичић

Međuokružno prvenstvo u košarci i basketu 3 x 3 za učenike i učenice srednjih škola

Obaveštavamo Vas da će u organizaciji Sportskog saveza grada Sombora, biti održano Međuokružno školsko prvenstvo u košarci i BASKETU 3 X 3 za učenike i učenice srednjih škola  u Velikoj Sali Gradske hale Mostonga

( Apatinski put BB) . 

Za oba dana, žreb takmičenja je predviđen za 09:30 časova, a start takmičenja je u 10:00 časova.

Opštine koje učestvuju na takmičenju su:

  • Sombor
  • Subotica
  • Kikinda
  • Novi Sad.

Школско општинско  првенство у стрељаштву

 

Обавештавамо Вас да ће се у организацији Спортског савеза града Сомбора одржати школско Oпштинско првенство у стрељаштву за ученике и ученице основних и средњих школа, како је и предвиђено Календаром такмичења за школску 2017/18. годину.

Такмичење ће се одржати у стрељани Стрељачког Клуба „BLACK HORSE“, Војвођанска 34,  06.03.2018. године са почетком у 09:00 часова. Скуп свих такмичара и наставника је у 08:30 часова.

MALE OLIMPIJSKE IGRE – opštinsko takmičenje

Obaveštavamo Vas da će se Opštinsko takmičenje u MALIM OLIMPIJSKIM IGRAMA za prve, druge i treće razrede osnovnih škola, održati  15.03.2018. (četvrtak) umesto 28.02.2018. godine zbog vremenskih uslova . Mesto i vreme održavanja  je Gradska hala Mostonga sa početkom u 09:00 časova.

Napomena:

  • Poneti overenu prijavu sa spiskom učenika i učenica potpisom i pečatom direktora škole I rukujućeg nastavnika ili prof. fizičkog vaspitanja ( u prilogu Vam šaljemo primerak prijave)
  • Sastav ekipa ( 1 i 2 razred – mešovito 5 dečaka + 5 devojčica+ 2 rezerve ( dečak i devojčica), 3 razred 10 + 2 devojčice i 10 + 2 dečaka)
  • Takmičenje će se održati na jednom borilištu
  • Molimo Vas da obavezno prijavite ekipe do utorka 13.03. do 12:00 časova – elektronski ili lično.
  • Opis poligona i grešaka Vam šaljemo takodje u prilogu.
  • Sportski Savez grada Sombora će za sve učenike obezbediti užine i osveženje.

 

Школско окружно првенство у гимнастици

 

Обавештавамо Вас да ће се у организацији Спортског савеза града Сомбора  уз подршку Гимнастичког клуба Соко из Сомбора одржати школско окружно првенство у гимнастици за ученике и ученице основних и средњих школа.

Такмичење ће се одржати у Соколском дому22.02.2018. године (четвртак) са почетком у 09:30 часова. Пријаве и провера документације екипа је до 09:00 часова.

Okružno  školsko prvenstvo u košarci za učenike i učenice osnovnih i srednjih škola  i BASKETU 3 X 3 za učenike i učenice Srednjih škola

Obaveštavamo Vas da će u organizaciji Sportskog saveza grada Sombora, biti održano Okružno  školsko prvenstvo u košarci za učenike i učenice osnovnih i srednjih škola  i BASKETU 3 X 3 za učenike i učenice Srednjih škola u Velikoj Sali Gradske hale Mostonga

( Apatinski put BB) .

Takmičenje će se odvijati po sledećem rasporedu:

Košarka

  • Sreda 07.02.2018. – Pioniri i pionirke (OŠ)
  • Četvrtak 02.2018. – Omladinci i omladinke ( SŠ)

Basket 3×3

  • Četvrtak 02.2018. –SŠ ( m i ž)

 

Za oba dana, žreb takmičenja je predviđen za 09:00 časova, a start takmičenja je u 09:30 časova.

Izveštaj sa međuokružnog prvenstva u odbojci

Škola domaćin: Gimnazija „Svetozar Marković“ SUBOTICA
Učenici OŠ Miroslav Antić“ Čonoplja 2. mesto
OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ Kanjiža – OŠ „Miroslav Antić“ Čonoplja   0:2 / 24:26, 12:25
OŠ „Žarko Zrenjanin“ Novi Sad – OŠ „Matko Vuković“ Subotica          2:1 / 25:20, 25:10, 15:13
OŠ „Miroslav Antić“ Čonoplja – OŠ „Žarko Zrenjanin“ Novi Sad          0:2 / 17:25, 17.25
OŠ „Žarko Zrenjanin“ Novi Sad  je stekla pravo učestvovanja na Republičkom prvenstvu.
Učenici SŠ
Gimnazija „Dušan Vasiljev “ Kikinda – Gimnazija „Svetozar Marković“ Subotica  0:2 / 21:25, 20:25
STŠ Sombor – ETŠ „Mihajlo Pupin“ Novi Sad    0:2 / 19:25, 17:25
Gimnazija „Svetozar Marković“ Subotica – ETŠ „Mihajlo Pupin“ Novi Sad      0:2 / 20:25, 16:25
ETŠ „Mihajlo Pupin“ Novi Sad je stekla pravo učestvovanja na Republičkom prvenstvu.
        Učenice OŠ
OŠ „Dušan Radović“ Novi Sad – OŠ Žarko Zrenjanin“ Kikinda          2:0 / 25:14, 25.15
OŠ „Žarko Zrenjanin“ Apatin – OŠ „Jovan Mikić“ Subotica                0:2 / 24:26, 25:27
OŠ „Dušan Radović“ Novi Sad – OŠ „Jovan Mikić“ Subotica            2:0 / 25:21, 25:22
OŠ „Dušan Radović“ Novi Sad je stekla pravo učestvovanja na Republičkom prvenstvu.
                  Učenice SŠ
Gimn. „Jovan Jovanović Zmaj“ Novi Sad – Gimn. „Svetozar Marković“ Subotica   0:2 / 14:25, 18.25
Gimn. „Dušan Vasiljev“ Kikinda – Gimn. „Veljko Petrović“ Sombor                         0:2 / 14:25, 18.25
Gimn. „Veljko Petrović“ Sombor – Gimn. „Svetozar Marković“ Subotica                 0:2 / 17:25, 17:25
Gimn. „Svetozar Marković“ Subotica je stekla pravo učestvovanja na Republičkom prvenstvu.

Извештај са општинског  школског првенства у баскету 3х3 за ученике Основних и Средњих школа

Обавештавамо Вас да је у организацији Спортског савеза града Сомбора  02.02.20118.  године у Градској хали Мостонга,  одржано општинско школско првенство у баскету 3 х 3 за ученике основних и средњих школа .

Резултати :

ОШ Иво Лола Рибар Сомбор : ОШ Аврам Маразовић Сомбор                          8 : 7

ОШ Аврам Маразовић Сомбор  : ОШ Никола Вукићевић Сомбор        9 :10

ОШ Никола Вукићевић Сомбор  : ОШ Иво Лола Рибар Сомбор           6 : 14

Пласман (пионири):

  1. место ОШ Иво Лола Рибар Сомбор
  2. место ОШ Никола Вукићевић Сомбор
  3. место ОШ Аврам Маразовић Сомбор

Резултати:

Гимназија Вељко Петровић Сомбор : Средња техничка школа Сомбор           10 : 19

Средња економска школа Сомбор : Средња техничка школа Сомбор                            15 : 14

Гимназија Вељко Петровић Сомбор : Средња економска школа Сомбор         13:11 (11:11)

Пласман ( омладинци) :

  1. место Средња техничка школа Сомбор
  2. место Гимназија Вељко Петровић Сомбор
  3. место Средња економска школа Сомбор

Пласман (омладинке)

  1. место Гимназија Вељко Петровић Сомбор

Екипа Средње техничке школе (омладинци) и Гимназије Вељко Петровић (омладинке) су стекле право учешћа на Окружном школском првенству у баскету 3 х 3 које ће се одржати 08.02.2018. године (четвртак) у Градској хали Мостонга.

Извештај са општинског  школског првенства у кошарци за ученике и ученице Основних и Средњих школа

Обавештавамо Вас да је у организацији Спортског савеза града Сомбора 31.01. и 01.02.20118.  године у Градској хали Мостонга,  одржано општинско школско првенство у кошарци за ученике основних и средњих школа .

Пласман (пионири):

  1. место ОШ Иво Лола Рибар Сомбор
  2. место ОШ Никола Тесла Кљајићево
  3. место ОШ Никола Вукићевић Сомбор
  4. место ОШ Доситеј Обрадовић Сомбор
  5. место ОШ Братство Јединство Сомбор

Пласман ( пионирке):

  1. место ОШ Братство Јединство Сомбор
  2. место ОШ Иво Лола Рибар Сомбор

Пласман ( омладинци) :

  1. место Гимназија Вељко Петровић Сомбор
  2. место Средња техничка школа Сомбор
  3. место Средња економска школа Сомбор
  4. место Средња школа Свети Сава Сомбор

Пласман ( омладинке ):

  1. место Гимназија Вељко Петровић Сомбор
  2. место Средња Економска школа Сомбор

Првопласиране екипе у свим категоријама су стекле право учешћа на окружном такмичењу у кошарци које ће се одржати 07.02.2018. године ( среда ) за пионире и пионирке и 08.02.2018. године ( четвртак )  за омладинце и омладинке у Сомбору – Градска хала Мостонга. Жреб за оба дана је у 09:00 часова а почетак такмичења је у 09:30 часова.

Opštinsko školsko prvenstvo u košarci i basketu za učenike i učenice osnovnih i srednjih škola

Obaveštavamo Vas da će u organizaciji Sportskog saveza grada Sombora, biti održano Opštinsko školsko prvenstvo u košarci i basketu za učenike i učenice osnovnih i srednjih škola u Velikoj Sali Gradske hale Mostonga

( Apatinski put BB) 

Takmičenje će se odvijati po sledećem rasporedu:

Košarka

  • Sreda 31.01.2018. – Pioniri i pionirke (OŠ)
  • Četvrtak 02.2018. – Omladinci i omladinke ( SŠ)

Basket 3×3

  • Petak 02.02.2018. – OŠ i SŠ ( m i ž)

Za sva tri dana, žreb takmičenja je predviđen za 08:30 časova, a start takmičenja je u 09:00 časova.

Општинско школско првенство у рукомету за

ученике и ученице основних школа

Обавештавамо Вас да је у организацији Спортског савеза града Сомбора 18.01.2018. године у Градској хали Мостонга,  одржано Општинско школско првенство у рукомету за ученике основних школа

Резултати:

  1. ОШ Лаза Костић Гаково : ОШ Петар Кочић Риђица             2:11
  2. ОШ Братство јединство Бездан : ОШ Иво Лола Рибар Сомбор 13:10
  3. ОШ Братство јединство Бездан : ОШ Петар Кочић Риђица 17:11

Пласман (пионири):

  1. место ОШ Братство јединство Бездан
  2. место ОШ Петар Кочић Риђица
  3. место ОШ Иво Лола Рибар

3.место ОШ Лаза Костић Гаково

 

Првопласиранa екипa je стеклa право учешћа на Окружном такмичењу у рукомету које ће се одржати 24.01.2018. године.

Општинско школско првенство у рукомету за

ученике и ученице основних школа

Обавештавамо вас да ће се у организацији Спортског савеза града Сомбора одржати Општинско школско првенство у рукомету за ученике и ученице  основних  школа. Термин такмичења је 18.01.2018. године – ОСНОВНЕ ШКОЛЕ ( М и Ж ).

Жреб за такмичења ће се одржати у 08:30 часова у Градској хали Мостонга ( Велика сала) а почетак је предвиђен у 09:00 часова.

Okružno školsko takmičenje u odbojci

Obaveštavamo Vas da je na okružnom školskom takmičenju u odbojci, koje se održalo  u Kuli 13.12.2017. godine, ekipa OŠ „Miroslav Antić“ iz Čonoplje osvojila 1. mesto u kategoriji pioniri, i izborili su učešće na međuoružnom takmičenju, koje će se održati krajem januara 2018. godine.

Dva Dana kasnije u kategoriji srednjih škola, Na međuokružno takmičenje, plasirale su se prvoplasirane ekipe u ženskoj i u muškoj konkurenciji.

To su :

Srednja tehnička škola – Sombor (dečaci),

Gimnazija „Veljko Petrović“ – Sombor (devojke).

 

Opštinsko školsko takmičenje u odbojci

Obaveštavamo Vas da je u organizaciji Sportskog saveza grada Sombora i Grada Sombora, održano Opštinsko školsko prvenstvo u odbojci za učenike i učenice osnovnih i srednjih škola u Velikoj Sali Sokolskog doma.

Sreda 06.12.2017. – pioniri ( učenice i učenici OŠ)

U kategoriji  – pionirke – ukupno je učestvovalo 7 škola (OŠ „Dositej Obradović“ Sombor, OŠ „Nikola Vukićević“ Sombor, OŠ „Ivo Lola Ribar“ Sombor, OŠ „Miroslav Antić“ Čonoplja, OŠ „Branko Radičević“ Stapar, OŠ „Laza Kostić“ Gakovo i OŠ“Nikola Tesla“ Kljajićevo ). Ostvaren je sledeći plasman:

  1. mesto OŠ „Nikola Vukićević“ Sombor
  2. mesto OŠ „Dositej Obradović“ Sombor
  3. mesto OŠ „Miroslav Antić“ Čonoplja
  4. mesto OŠ „Ivo Lola Ribar“ Sombor

U kategoriji  – pionira – ukupno je učestvovalo 3 škole (OŠ „Miroslav Antić“ Čonoplja, OŠ „Ivo Lola Ribar “ Sombor i OŠ „Nikola Tesla“ Kljajićevo). Ostvaren je sledeći plasman:

  1. mesto OŠ „Miroslav Antić“ Čonoplja
  2. mesto OŠ „Ivo Lola Ribar “ Sombor
  3. mesto OŠ „Nikola Tesla“ Kljajićevo

Četvrtak  07.12.2017. – omladinci ( učenici i učenice  SŠ)

U kategoriji omladinci plasman je sledeći:

  1. mesto Srednja tehnička škola Sombor

U kategoriji omladinke, učešće su uzele 4 ekipe ( Srednja Medicinska škola“dr Ružica Rip„ Sombor, Srednja Ekonomska škola Sombor, Gimnazija „Veljko Petrović“ Sombor i SŠ „Sveti Sava„ Sombor). Plasman ekipa:

  1. mesto Gimnazija „Veljko Petrović“ Sombor
  2. mesto Srednja Medicinska škola“dr Ružica Rip „ Sombor
  3. mesto Srednja Ekonomska škola Sombor
  4. mesto Srednja škola „Sveti Sava“ Sombor

Prvoplasirane ekipe su stekle pravo učešća na Okružnom prvenstvu koje će se održati  13.12.2017. godine za Osnovne škole  i 15.12.2017. godine za srednje škole u Sali OŠ „Petefi Brigade“ u Kuli.

 

 

Окружно школско првенствo у рукомету за ученике  и ученице средњих школа

Обавештавамо Вас да је у организацији Спортског савеза града Сомбора 14.11.2017. године у Градској хали Мостонга,  одржано Окружно школско првенство у рукомету за ученике и ученице средњих школа

Пласман (омладинци):

  1. место Средња економска школа Сомбор
  2. место СТШ „Михајло Пупин“ Кула

Пласман (омладинке):

  1. место Економско трговинска школа Кула
  2. место Средња економска школа Сомбор

Првопласиране екипе, стекле су право учешћа на Међуоружном такмичењу у рукомету које ће се одржати по распореду 5. недеље новембра. Више детаља, ускоро…

Oкружно школско такмичење у пливању

Обавештавамо Вас да је у организацији Спортског савеза града Сомбора 06.11.2017. године на затвореном базену ГХ Мостонга,  одржано Окружно школско првенство у пливању за ученике и ученице основних средњих школа. Такмичење су отворили и поздравили све присутне, Антонија Нађ Косановић, члан градског већа задужена за спорт и омладину и Драган Максимовић, председник Спортског савеза града Сомбора.

Записник и слике са такмичења:

zapisnik-skolsko-2017

 

Извештај са Општинског школског првенства у рукомету за ученике  и ученице средњих школа

Обавештавамо Вас да је у организацији Спортског савеза града Сомбора 01.11.2017. године у Градској хали Мостонга,  одржано Општинско школско првенство у рукомету за ученике и ученице средњих школа

Пласман (омладинци):

  1. место Средња економска школа Сомбор
  2. место Средња техничка школа Сомбор
  3. место Средња пољопривредно прехрамбена школа Сомбор

Пласман (омладинке):

  1. место Средња економска школа Сомбор

Првопласиране екипе су стекле право учешћа на Окружном такмичењу у рукомету које ће се одржати 14.11.2017. године у Сомбору ( ГХ Мостонга).

Општинско школско првенство у рукомету за

ученике и ученице средњих школа

 

Обавештавамо вас да ће се у организацији Спортског савеза града Сомбора одржати Општинско школско првенство у рукомету за ученике и ученице  средњих  школа. Термин такмичења је 01.11.2017. године – СРЕДЊЕ ШКОЛЕ ( М и Ж )

Жреб за такмичења ће се одржати у 08:30 часова у Градској хали Мостонга ( Велика сала) а почетак је предвиђен у 09:00 часова.

Школе пријављене за такмичење:

Омладинке:

–  Гимназија „Вељко Петровић“ Сомбор

–  Средња економска школа Сомбор

Омладинци:

–  Средња пољопривредно прехрамбена школа Сомбор

–  Гимназија „Вељко Петровић“ Сомбор

–  Средња техничка школа Сомбор

–  Средња економска школа Сомбор

–  Средња школа „Свети Сава“ Сомбор

Извештај – Општинско школско такмичење у стоном тенису

Обавештавамо вас да је у организацији Спортског савеза града Сомбора  и уз техничку подршку Спортског центра Соко у ГХ „Мостонга“ у Сомбору 25.10.2017. године одржано Општинско првенство у стоном тенису за ученике и ученице основних и средњих школа.

Првопласирани појединци и екипе стекли су право наступа на окружном првенству које ће се одржати по Календару такмичења  08.11.2017.году Бачком Брестовцу, сала ОШ “Никола Тесла“ са почетком у 09:00 часова.

Појединачни пласман – пионирке:

  1. Јована Грчић – ОШ „Петефи ШандорДорослово
  2. Јелена Бајчев – ОШ „Бранко Радичевић „ Стапар
  3. Милица Џодан – ОШ „Бранко Радичевић „ Стапар

3.Дуња Орловић – ОШ „Огњен Прица“ Колут

Појединачни пласман – пионири:

  1. Небојша Рогуља – ОШ „Бранко Радичевић“ Стапар
  2. Немања Мајски – ОШ „Бранко Радичевић“ Стапар
  3. Славољуб Еркић – ОШ „Бранко Радичевић“ Стапар
  4. Страхиња Егић – ОШ „Огњен Прица“ Колут

    Екипни пласман – пионирке:

  1. ОШ „Бранко Радичевић „ Стапар
  2. ОШ „Никола Вукићевић“ Сомбор

Екипни пласман – пионири:

  1. ОШ „Бранко Радичевић“ Стапар
  2. ОШ „Огњен Прица“ Колут
  3. ОШ „Лаза Костић“ Гаково
  4. ОШ „Никола Вукићевић“ Сомбор

    Екипни пласман – омладинци:

  1. Средња Школа „Свети Сава“ Сомбор
  2. Средња Економска школа Сомбор
  3. Гимназија „Вељко Петровић“ Сомбор

Појединачни пласман – омладинци:

  1. Милан Медић – Средња Школа „Свети Сава“ Сомбор
  2. Немања Ђекић – Средња економска школа Сомбор
  3. Матеј Божић – Средња економска школа Сомбор

3.Немања Ђекић- Гимназија Вељко Петровић Сомбор

Општинско школско такмичење у стоном тенису

Обавештавамо Вас да ће се у организацији Спортског савеза града Сомбора  одржати Оштинско школско првенство у стоном тенису за ученике и ученице основних и средњих школа. Првенство ће се одржати у ГХ „Мостонга“ (ОФО сала) у Сомбору 25.10.2017. године (СРЕДА) са почетком у 09:00 часова.

Жреб је предвиђен за 08:30 часова.

    КАЛЕНДАР ТАКМИЧЕЊА ОЛИМПИЈСКИХ СПОРТСКИХ ИГАРА

 УЧЕНИКА РЕПУБЛИКЕ  СРБИЈЕ ЗА ШКОЛСКУ 2017/2018. ГОДИНУ

Редни

број

СПОРТ ШКОЛСКО

ПРВЕНСТВО

ОПШТИНСКО

ПРВЕНСТВО

ОКРУЖНО

ПРВЕНСТВО

МЕЂУОКРУЖНО

ПРВЕНСТВО

РЕПУБЛИЧКО

ПРВЕНСТВО

Датум
1. ПЛИВАЊЕ Нема 02.11.2017.

Затворени базен Сомбор, Старт 19:00 ч – сви

нема у III недељи новембра 13.-17.11.2017.
2. СТОНИ ТЕНИС до II недеље октобра 25.10.2017.

ГХ Мостонга

09:00 – сви

08.11.2017.

ОШ „Никола Тесла“, Б. Брестовац, 09:00 ч

сви

нема у IV недељи новембра 20.-24.11.2017.
3. РУКОМЕТ СШ до IV недеље октобра 01.11.2017.  СШ (м и ж)

ГХ Мостонга

Старт у 09:00 ч

14.11.2017.

ГХ Мостонга (м и ж)

Старт у 09:00 ч

До V недеље новембра у II недељи децембра 11.-15.12.2017.
4. ОДБОЈКА до V недеље новембра 06.12.2017.ОШ (м и ж)

07.12.2017.  СШ (м и ж)

Соколски дом

Старт у 09:00 ч

13.12.2017.  ОШ (м и ж)

15.12.2017.  СШ (м и ж)

Сала ОШ „Петефи Бригада“ Кула у 09:00 ч

до IV недеље јануара у III недељи фебруара 19.-23.02.2018.
5. РУКОМЕТ ОШ до III недеље новембра 18.01.2018.  ОШ (м и ж)

ГХ Мостонга

Старт у 09:00 ч

24.01.2018.

ГХ Мостонга (м и ж)

Старт у 09:00 ч

до III недељe фебруара у II недељи марта 12.-16.03.2018.
6. КАРАТЕ до III недеље фебруара у II недељи марта 12.-18.03.2018.
7. ЏУДО до III недеље фебруара у II недељи марта 12.-18.03.2018.
8. КОШАРКА + БАСКЕТ 3 НА 3 до III недеље децембра 31.01.2018.  ОШ (м и ж)

01.02.2018.  СШ (м и ж)

ГХ Мостонга

Старт у 09:00 ч

07.02.2018.  ОШ (м и ж)

08.02.2018.  СШ (м и ж)

ГХ Мостонга

Старт у 09:00 ч

до I недељe марта у III недељи марта 19.-23.03.2018.
9. СПОРТСКА ГИМНАСТИКА отворено првенство нема 13.02.2018.

Соколски дом

Старт 09:00 ч – Сви

до I недеље марта У IV недељи марта 26.-29.03.2018.
10. СТРЕЉАШТВО До III недеље фебруара 06.03.2018.

Стрељачки Клуб „Black horse“

09:00 – сви

Спортска хала Оџаци

14.03.2018.

Старт  09:00 ч – Сви

нема у III недељи априла 16.-20.04.2018.
11. ОРИЈЕНТИРИНГ у II недељи маја 07.-11.05.2018.
12. ФУТСАЛ до II недеље марта 13,14 и 15.03.2018.

ГХ Мостонга

09:00 ч

27.03.2018.  ОШ (м и ж)

28.03.2018.  СШ (м и ж)

Хала Апатин

Старт  09:00 ч

до IV недеље априла у II недељи маја 07.-11.05.2018.
13. АТЛЕТИКА до V недеље септембра нема 17.04.2018. ОШ (1-4, 5-6) раз

18.04.2018. ОШ(7-8 раз) СШ – сви

Градски Аеродром Сомбор

Старт у 12:00 ч

до IV недеље априла у III недељи маја 14.-18.05.2018.
14. ШАХ До IV недеље јануара нема у III недељи маја 14.-18.05.2018.
15. ТЕНИС нема У IV недеља маја 21.-25.05.2018.
16. МАЛЕ ОЛИМПИЈСКЕ ИГРЕ до II недеље априла 28.02.2018.

ГХ Мостонга

09:00 – сви

ГХ Мостонга

22.03.2018.

Старт  09:00 ч – Сви

до IV недеље маја у I недељи јуна 04.-08.06.2018.
17. САВЕЗ ЗА ШКОЛСКИ СПОРТ ВОЈВОДИНЕ – СОШОВ 27.-30.04.2018.

 

НАПОМЕНА :

  1. Спортски Савез Града Сомбора за сва такмичења која организује у Сомбору обезбеђује:

     –     спортске објекте

     –     судије, записничаре и мериоце времена

     –     дипломе за најуспешније екипе и појединце

     –     ужину за све такмичаре, наставнике и професоре

     –     пријаву јавног скупа и по потреби редарску службу

     –     медицинску заштиту

     –     спортске реквизите

  1. Сва Општинска такмичења (сем атлетике) почињу пријавом и жребом у 08:30 часова. За делегатски састанак приложити оверен списак ( списак ученика мора бити на обрасцу са свим траженим подацима и потписан и оверен од стране директора школе и руководећег професора). Образац пријаве Вам шаљемо у прилогу.
  2. Сва Окружна такмичења почињу пријавом и жребом у 09:00 часова (осим атлетике и пливања). За делегатски састанак приложити оверен списак и оверене такмичарске књижице (списак ученика мора бити на обрасцу са свим траженим подацима и потписан и оверен од стране директора школе и руководећег професора,).
  3. Школе су дужне најмање три дана пре сваког такмичења, утврђеног Календаром за школску 2017/2018. годину, да потврде или одјаве школску екипу Савезу. Такође су у обавези да изврше набавку спортских књижица за такмичаре и професоре преко сајта Савеза за школски спорт Србије ( http://skolskisportsrbije.weebly.com/ ), у одељку „Контакт / Наручивање спортских књижица“.
  4.  Право учешћа на такмичењима регулисано је „Правилником о организацији школских спортских такмичења“ од 16.09.2017. године на основу члана 143. став 8. Закона о спорту ( Службени гласник РС број 10/2016 ). У прилогу вам достављамо Правилник.

       – Школске екипе и појединце на свим такмичењима воде искључиво наставници тих школа уз обавезу да се налазе на овереном списку од стране директора и имају професорску легитимацију.

  1. Број такмичара у екипним спортовима је следећи­: рукомет-12, фудбал, кошарка, одбојка- 10.
  2. За Међуокружна и Републичка такмичења Спортси Савез града Сомбора обезбеђује:

       –  трошкове путовања

  1. За школска општинска и окружна првенства, доказ о здравственој способности ученика може се доказати и са овереним прегледом од стране спортског лекара и на неком другом документу ( клубска такм. књижица, итд..). Фотокопије и скенирани документи неће бити прихваћени ни на једном нивоу такмичења у оквиру система школског спорта. Лекарски преглед не сме бити старији од 6 месец, што се доказује печатом и потписом лекара надлежне здравствене установе („Правилник о организацији школских спортских такмичења“, члан 38.). За међуокружно и државно првенство, сви такмичари морају имати лекарски преглед – уписан у спортску легитимацију.
  2. У систему такмичења школске 2017/18. године извршене су измене у одређеним спортовима: Правилник о организацији школских спортских такмичења“ члан 5,6,7 и 9. ( пример : У футсалу се уводи категорија – омладинке средње школе, у пливању се годишта мењају, са окружног првенства на државно се пласира само првопласирани такмичар ..)
  3. Распоред за : карате, џудо, оријентиринг, шах и тенис ће бити накнадно одређени у договору са Гранским савезима који су носиоци и организатори за наведене спортове.
  4. Школске 2017/18. године, одржаће се СОШОВ, чији домаћин ће бити Нови Сад од 27 – 30.04.2018. године а на који ће се пласирати сви победници окружних првенстава у екипним и појединачним спортовима из програма СОШОВ-а ( пливање, стони тенис, рукомет, одбојка, кошарка, спортска гимнастика, стрељаштво, футсал, атлетика , мале олимпијске игре).

 

———————————————————————————————————————————————————–                                                                                                                                                                                                               

 Izveštaj – MALE OLIMPIJSKE IGRE  – okružno takmičenje

Obaveštavamo Vas da se okružno takmičenje u malim olimpijskim igrama za prve, druge i treće razrede osnovnih škola , održalo po Kalendaru takmičenja za školsku 2016/17.godinu. 24.05.2017. godine u Gradskoj hali Mostonga sa početkom u 09:30 časova.

Plasman:

PRVI RAZREDI mešoviti:

  1. mesto OŠ Bratstvo – jedinstvo Bezdan
  2. mesto OŠ Kosta Stemenković Srpski Miletić

 

DRUGI RAZREDI mešoviti :

  1. mesto OŠ Bratstvo – jedinstvo Bezdan
  2. mesto OŠ Mladost Prigrevica
  3. mesto OŠ Bora Stanković Karavukovo

TREĆI RAZRED pionirke:

  1. mesto Dositej Obradović Sombor
  2. mesto OŠ Kosta Stemenković Srpski Miletić

TREĆI RAZRED pioniri:

  1. mesto Dositej Obradović Sombor
  2. mesto OŠ Kosta Stemenković Srpski Miletić
  3. mesto OŠ Mladost Prigrevica

Prvoplasirane ekipe su stekle pravo nastupa na Republičkom školskom prvenstvu  koje će se održati 07. juna 2017. godine u Paraćinu.

Извештај са општинског школског првенства у малим олимпијским играма

Обавештавамо Вас да је у организацији Спортског савеза града Сомбора, у четвртак 18.05.2017. године у ГХ Мостонга одржано Општинско првенство у малим олимпијским играма.

Постигнути су следећи резултати:

  1. Разред ( мешовито):
  • место ОШ „Братство Јединство“ Бездан
  • место ОШ „22. Октобар“ Бачки Моноштор
  1. Разред ( мешовито):
  • место ОШ „Братство Јединство“ Бездан
  • место ОШ „22. Октобар“ Бачки Моноштор
  1. Разред:
  • Пионирке:
  • место ОШ „Доситеј Обрадовић“ Сомбор
  • место ОШ „Братство Јединство“ Бездан
  • Пионири :
  • место ОШ „Доситеј Обрадовић“ Сомбор
  • место ОШ „Братство Јединство“ Бездан

Првопласиране екипе су стекле право учешћа на окружном првенству, које је планирано 24.05.2017. године ( среда ) у Сомбору. Локација и време такмичења биће накнадно објављени.

Координатор такмичења : проф. Предраг Мандић

Судија 1 : проф. Радован Рашковић

Судија 2 : VST Владимир Лалошевић.

Школско општинско првенство у стрељаштву – Извештај

На Општинском  првенству у стрељаштву за ученике и ученице основних и средњих школа, одржаном у Сомбору 19.04.2017. године у просторијама Спортског Клуба „ Black Horse „ у Сомбору екипе и појединци који су се пласирали на Окружно школско првенство ( 27.04.2017. у Спортској хали Оџаци) су :

Екипе:

Пионири: ОШ „ Иво Лола Рибар“ Сомбор

Омладинци: СМШ „др Ружица Рип“ Сомбор

Омладинке: Средња школа „Свети Сава“ Сомбор

Појединци:

Пионир: Петар Бокун – ОШ „Доситеј Обрадовић“ Сомбор

Омладинац: Бранко Радојичић – С.М.Ш.“Ружица Рип“ Сомбор

Омладинка: Сашка Манојловић – Средња Пољопривредно – прехрамбена школа Сомбор

 Школско општинско првенство у стрељаштву

Обавештавамо Вас да ће се у организацији Спортског савеза града Сомбора одржати школско општинско првенство у стрељаштву за ученике и ученице основних и средњих школа, како је и предвиђено Календаром такмичења за школску 2016/17. годину.

Такмичење ће се одржати у стрељани Стрељачког Клуба „BLACK HORSE“, Војвођанска 34,  19.04.2017. године са почетком у 09:00 часова. Скуп свих такмичара и наставника је у 08:30 часова.

ДРЖАВНО ШКОЛСКО У ГИМНАСТИЦИ

Државно школско првенство у спортској гимнастици у мушкој, женској и екипној конкуренцији за ученике основних и средњих школа, одржало се 11.04.2017. године. Домаћин такмичења био је град Нови Сад, сала ОШ „Јожеф Атила“. На првенству се такмичило 8 гимнастичара из нашег града.

3.место: ОШ „Никола Вукићевић“ Сомбор од I-IV разреда, девојчице.

ОПШТИНСКО ШКОЛСКО У РУКОМЕТУ СШ (М,Ж) 

Обавештавамо Вас да је у организацији Спортског савеза града Сомбора 05.04.2017. године у Градској хали „Мостонга“,  одржано Општинско школско првенство у рукомету за ученике и ученице средњих школа.

Пласман (омладинци):

  1. место Средња пољопривредно прехрамбена школа Сомбор
  2. место Средња техничка школа Сомбор
  3. место Средња економска школа Сомбор

Пласман (омладинке):

  1. место СМШ „др Ружица Рип“ Сомбор
  2. место Средња економска школа Сомбор
  3. место Гимназија „Вељко Петровић“ Сомбор

Првопласиране екипе су стекле је право учешћа на окружном такмичењу.

ОПШТИНСКО ШКОЛСКО ПРВЕНСТВО У РУКОМЕТУ – ПИОНИРИ

Обавештавамо Вас да је у организацији Спортског савеза града Сомбора 04.04.2017. године у Градској хали „Мостонга“,  одржано општинско школско првенство у рукомету за ученике основних школа.

Пласман (пионири):

  1. место ОШ „Братство јединство“ Бездан
  2. место ОШ „Иво Лола Рибар“ Сомбор
  3. место ОШ „Петар Кочић“ Риђица

      4.место ОШ „Лаза Костић“ Гаково

Првопласирана екипа ОШ „Братство Јединство“ из Бездана стекла је право учешћа на окружном такмичењу у рукомету које ће се одржати 12.04.2017. године у Апатину y сали ОШ ,, Младост “ Пригревица .

OKRUŽNO ŠKOLSKO PRVENSTVO U GIMNASTICI

Obaveštavamo vas da se u Sokolskom domu, 16.03.2017. godine sa početkom u 09:30 časova održalo Okružno školsko takmičenje u gimnastici za učenike i učenice osnovnih i srednjih škola. Takmičenje je otvorio potpredsednik Sportskog saveza grada Sombora, Miloš Aleksić koji je ujedno i pozdravio sve učesnike. Nakon takmičenja, priznanja najuspešnijima, podelio je predsednik Sportskog saveza grada Sombora, Dragan Maksimović koji je pozdravio sve učesnike i poželeo im sreću u sledećem rangu takmičenja.

NA MEĐUOKRUŽNO TAKMIČENJE SU SE PLASIRALI:
I-IV ŽSG
O.š.“Nikola Vukičević“ Sombor
Pojedinke:
Sofija Pezelj OŠ „Avram Mrazović“
Željana Pavlov OŠ „Ivo Lola Ribar“
V-VI ŽSG
OŠ „Dositej Obradović“
Pojedinke:
Doroteja Šerko OŠ “Nikola Vukičević“
Sara Ivković OŠ “Avram Mrazović“
VII-VIII ŽSG
OŠ “ Ivo Lola Ribar “ Sombor
Pojedinke:
Marija Kucurski OŠ “ Branko Radičević“ Stapar
Jovana Stojakov OŠ “Dositej Obradović“
SREDNJA ŽSG
Gimnazija „Veljko Petrović“ Sombor
Pojedinke
Isidora Berleković, Srednja Ekonomska škola
Milena Merli, Srednja poljoprivredno prehrambena škola
I-IV MSG
SŠ „Dositej Obradović“
POJEDINCI:
Andreas Petrović OŠ „22.oktobar“ Bački Monoštor
Samuel Balog OŠ „22.oktobar“ Bački Monoštor
V-VI MSG
OŠ „22.oktobar“ Bački Monoštor
Pojedinci:
Mitar Kucurski OŠ “ Branko Radičević“ Stapar
Strahinja Topalov OŠ “ Nikola Vukičević“
VII-VIII MSG
Pojedinac Nebojša Cvetković OŠ „Ivo Lola Ribar“

Međuokružno prvenstvo u sportskoj gimnastici će se održati u Novom Sadu, sala Sokolskog doma, ulica Ignjata Pavlasa 2-4 prema sledećem rasporedu:

– 05.04.2017. godine – ŽENSKA sportska gimnastika ( OŠ i SŠ ) u 08:30 zagrevanje . Početak takmičenja je u 09:30 časova
– 06.04.2017. godine – MUŠKA sportska gimnastika ( OŠ i SŠ ) u 08:30 zagrevanje . Početak takmičenja je u 09:30 časova

Општинско школско првенство у малом фудбалу за ученике средњих школа

У ГХ „Мостонга“ Сомбор 10.03.2017.године  је одржано Општинско школско првенство за ученике средњих школа. Пехаре и дипломе најуспешнијима је уручио Милош Алексић, потпредседник Спортског савеза града Сомбора.

Пласман екипа:

1.место: Средња Економска школа Сомбор

2.место: Средња Пољопривредно-прехрамбена школа Сомбор

3.место: Средња Техничка школа Сомбор

4.место: СШ „Свети Сава“ Сомбор

Окружно првенство у малом фудбалу за средње школе  одржаће се у Кули, сала ОШ “Петефи Бригаде”  22.03.2017.године

 

ОПШТИНСКО ШКОЛСКО ПРВЕНСТВО У МАЛОМ ФУДБАЛУ – ПИОНИРИ

У ГХ “Мостонга” одржано је општинско школско првенство у малом фудбалу за ученике основних школа—пионири. На такмичењу је учествовало 14 основних школа из нашег града. Општинско првенство је обишао Драган Максимовић, председник Спортског савеза града Сомбора, који је испред организације доделио пехаре и дипломе најуспешнијим екипама.

Забележен је следећи резултат:

1.место: ОШ “Доситеј Обеадовић” Сомбор

2.место: ОШ “Иво Лола Рибар” Сомбор

3.место: ОШ “Лаза Костић” Гаково

4.место: ОШ “Никола Вукићевић” Сомбор

 

 

ОПШТИНСКО ШКОЛСКО ПРВЕНСТВО У МАЛОМ ФУДБАЛУ – ПИОНИРКЕ

У ГХ „Мостонга“ 07.03.2017.године је одржано Општинско школско првенство у малом фудбалу за ученице основних школа. Пехаре и дипломе испред Спортског савеза града Сомбора је поделио Драган Максимовић, председник и Милош Алексић, потпредседник.

Забележен је следећи резултат:

1.место: ОШ „Братство јединство“ Сомбор – пионирке

2.место: ОШ „22.октобар“ Бачки Моноштор – пионирке

3.место: ОШ „Иван Горан Ковачић“ из Станишића – пионирке

Оштинско првенство у малом фудбалу за ученике основних и средњих школа се наставља данас и сутра.

Екипа ОШ „Братство јединство“ из Сомбора је стекла право учешћа на окружно првенство у малом фудбалу које ће се одржати  22.03.2017.године у Кули.

ПРОГРАМ И САТНИЦА ОПШТИНСКОГ ПРВЕНСТВА У МАЛОМ ФУДБАЛУ ЗА УЧЕНИКЕ И УЧЕНИЦЕ ОСНОВНИХ И СРЕДЊИХ ШКОЛА

МЕЂУОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ОДБОЈКА ОСНОВНЕ ШКОЛЕ

КИКИНДА, 3.3.2017.

Такмичење одржано у СЦ ,,Језеро“ са почетком у 11 часова.
.

ДЕЧАЦИ:

1. место: ОШ,,Матко Вуковић“ Суботица
2. место: ОШ,,Мирослав Антић“ Чонопља
3.место: ОШ,,Жарко Зрењанин“ Кикинда

3.место: ОШ,,20.октобар“ Врбас

Регионално школско првенство у џудоу за основне и средње школе одржано је у Кикинди ( Хала Језеро), 01.марта 2017.године. Првенство је било квалификационо за првенство Србије које ће се одржати у Панчеву 14.марта 2017.године.

Сомборске школарце у џудоу је предтављало 33 такмичара. Остварен је запажен успех, освојено је 10 медаља које су уједно и пласмани на државно првенство.

Медаље су освојили:

Дејан Новаковић 1-4 разред  ОШ „Иво Лола Рибар“  кат.25 кг  –  3.место

Андреј Витковић 1-4 разред ОШ „Доситеј Обрадовић“ кат.28 кг – 2.место

Душан Топић 1-4 разред ОШ „Никола Вукићевић“ кат. 28 кг – 3.место

Јана Кнежевић 1-4 разред ОШ „Аврам Мразовић“ кат. 31 кг – 3.место

Вељко Марић 5-8 разред ОШ „Доситеј Обрадовић“ кат. 46кг – 3.место

Јелена Хинић 1-4 разред СШ „Свети Сава“ кат. 48 кг – 3.место

Милица Лазић 1-4 разред Гим. „Вељко Петровић“ кат. 52 кг – 3.место

Анђела Лончар 1-4 разред МШ „др Ружица Рип“ кат. 70 кг – 2.место

Момир Јовановић 1-4 разред Гим. „Вељко Петровић“ кат. 81 кг – 3.место

Лазар Јовановић 1-4 разред Гим. „Вељко Петровић“ кат. 90 кг – 1.место

Јана Сикима 1-4 разред Средња Пољопривредна-прехрембена школа кат. +70 кг – 2.место

На такмичењу је учествовало је 750 ученика из целе Војводине.

OPŠTINSKO PRVENSTVO U ODBOJCI
Učenici OŠ “Miroslav Antić“ iz Čonoplje su na opštinskom prvenstvu iz odbojke zauzeli prvo mesto i plasirali se na okružno prvenstvo. Na okružnom prvenstvu, koji se odigrao u Odžacima prošle nedelje, uz dve pobede sa maksimalnim rezultatom 2:0 takođe su zauzeli prvo mesto i plasman na međuokružno prvenstvo.
  Sve potrebne dokumente možete naći na stranici DOKUMETI.
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com