мар 13 2019

Sledi derbi protiv Potisja

Rukometaši Somborelektra pobedili su u derbiju kola novosadsku Slaviju. U prvom poluvremenu viđena je izjednačena igra oba tima, dok je drugi deo pripao gostima iz Sombora.

Nakon ove važne pobede, ekipa Somborelektra je izbila na drugo mesto na tabeli, te trenutno za vodećim Potisjem zaostaju samo bod.

Najefikasniji igrač susreta bio je Ivančević koji je postigao 15 pogodaka.

Narednog vikenda na programu je novi derbi, u Somboru gostije ekipa Potisja Pleteks iz Ade.

Slavija – Somborelektro 32:33 (11:11).

Somborelektro: Maksimović, Kolarić 7, Ivančević 15, Rnjak, Jović 2, S. Miskin, Ž. Miskin 6, Jokić 1, Oros, Kuprešanin, Kuzeljević 2, Gardijan, Svilar, Vojvodić.

Ekipa Dalmatinca je u okružnom derbiju poražena od PIK Prigrevice.

Dalmatinac je vodio do 47. minuta, kada je imao prednost od dva gola. Tada dolazi do pada u njihovoj igri, što su Prigrevčani iskoristili i serijom 4:0 preokrenuli rezultat i prešli u vođstvo.

Najbolji pojedinac meča bio je Aleksandar Đurasinović (PIK Prigrevica) koji je sa sedam pogodaka najzaslužniji što su gosti osvojili bodove u Riđici.

“Riđičanci” naredne nedelje putuju u Pančevo, gde će se sastati sa istoimenom ekipom, trenutno petoplasiranim timom prvenstva.

Dalmatinac – PIK Prigrevica 17:19 (11:11).

Dalmatinac: Vojvodić, Vučković 3, Lazić, Stojanović, Ležajić 4, Šveljo, Milisavljević, Graovac 5, Milanko 4, Komazec 1, Šuša, S. Macura, Marinković, Končarević, Zec, A. Macura.