јун 04 2018

Somborac osvojio dve medalje na Kupu Srbije

Na Kupu Srbije za kadete, juniore, mlađe seniore i seniore  takmičari karate kluba ‘’Somborac’’ zabeležili su još jedan vredan rezultat na kraju takmičarske sezone 2017- 2018 godine. Osvojene su dve medalje u disciplini izvođenja kata: srebrna i bronzana.

U kategoriji seniorki pojedinačno srebrnom medaljom okitila se Jelena Leković. U kategoriji mlađih seniora uzrasta od 18 do 21 godine,  Dejan Kemer je zauzeo treće mesto.

Ovogodišnji Kup Srbije održan je u subotu 2. juna u Beočinu u organizaciji Karate federacije Srbije i Karate saveza Vojvodine.

Takmičenje se odvijalo po pravilima Svetske karate federacije, a pravo nastupa imali su kvalifikovani takmičari sa kupova regiona. Nadmetanja su  se odvijala u svim disciplinama sportskog karatea.