феб 26 2019

Somborski dizači imali odličan nastup na Prvenstvu Vojvodine za juniore i juniorke

Klub dizača tegova “Radnički”, bio je u nedelju domaćin Prvenstva Vojvodine za juniore i juniorke od 15 i do 17 godina. Nastupalo je 23 takmičarki/takmičara iz pet klubova: 8 mart, Kamen, Spartak, Herkules i Radnički. Ostvareni rezultati su ujedno novi nacionalni rekordi s obzirom da od ove takmičarske sezone primenjuju nove težinske kategorije.

Od članova somborskog kluba u muškoj konkurenciji Luka Petrik oborivši lični rekord –  88 kg i 105 kg, zauzeo je prvo mesto u svojoj kategoriji. Andrej Rang sa rezultatom 77 kg i 106 kg zauzeo je drugo mesto kao i Robert Kerhoni  – 82 kg i 105 kg. Luka Stjepanović posle neuspele discipline trzaja zauzeo je treće mesto u svojoj kategoriji.

Prijatno iznenađenje ovog takmičenja iz redova somborskog kluba dizača su svakako debitanti u juniorskoj ekipi, Tina i Petar Pelajić, koji u osvojili prva mesta u svojim uzrasnim kategorijama.

Takmičenje u velikoj sali „Sokolskog doma“ održano je u organizaciji Saveza Vojvodine za dizanje tegova. Svim učesnicima, posebno osvajačima medalja i rekorderima čestitamo na odličnim sportskim rezultatima, a tehničkom organizatoru tamičenja, KDT Radnički, na odličnoj organizaciji ovog sportskog događaja.

Pre takmičenja je održana i Izborna Skupština Saveza za dizanje tegova Vojvodine na kojoj je Rita Špajzer izabrana za Predsednika Saveza za dizanje tegova Vojvodine.

Za članove Upravnog odbora Saveza izabrani su: Dragan Medić (potpredsednik Saveza, Branko Krivošija, Tivadar Kajdoči, Boris Vezmar.

Za članove Nadzornog odbora izabrani su: Branko Čalić, Jovan Torbica, Milan Grgurov.

Savez Srbije za dizanje tegova upućuje novom rukovodstvu SDTV čestitke sa željom za ostvarenje novih sportskih uspeha.