окт 27 2020

Uspešno realizovan prvi Kongres Asocijacije Sport za sve Srbije

U Banji Koviljači je od 23-25. oktobra 2020. godine održan prvi Kongres sporta za sve, u organizaciji Asocijacije Sport za sve Srbije.
Tokom svečanog otvaranja Kongresa, predsednik Asocijacije Branko Vujović je najavio početak novog desetogodišnjeg programa Asocijacije Sport za sve Srbije – Misije AKTIVNA SRBIJA 2030 „Za bolju Srbiju kroz sport za sve“, u okviru koje je definisano i 12 ključnih tema: fizička aktivnost za svakoga; zdravlje; mir, razvoj i partnerstvo; upravljanje, liderstvo i integritet; obrazovanje; kvalitet života; ravnopravnost polova; društvena odgovornost i socijalna inkluzija; kulturno nasleđe, različitosti i promocija; očuvanje životne sredine; aktivni gradovi; infrastruktura, inovacije i ekonomski uticaj.
Grad Sombor i Sportski savez grada Sombora su imali izlaganje na temu “ Primer dobre prakse „.
Grad Sombor i Sportski savez grada Sombora sa programima koji se realizuju u oblasti rekreativnog sporta predstavljaju primer u Republici Srbiji i regionu.