феб 23 2020

Zlato za Petra i Tinu Pelajić

U velikoj sali SC“Soko“ u nedelju 23.02. ordržano je prvenstvo pokrajine za juniore do 15 i do 17 godina u dizanju tegova uz učešće klubova iz Subotice, Bača, Iriga, Indjije i Sombora.

Somborski kluba dizača „Radnički“ na ovom takmičenju predstavljali su Petar i Tina Pelajić.

Petar je sa svojim do sada najboljim nastupom (trzaj 50 kg, izbačaj 70 kg) zauzeo ubedljivo prvo mesto i nagovestio da svojim marljivim radom i svakodnevnim treninzima klub može računati na dobre rezultate i u starijim uzrastima, isto tako i Tina sa savojim do sada najboljim rezultatom (trzaj 47, izbačaj 60) i prvim mestom pokazuje da će i žensko dizanje tegova koje je u poslednje vreme sve popularnije dobiti dobru takmičarku.

Trener kluba Petar Rang je izrazio zadovoljstvo nastupom domaćih takmičara i iako u nedostatku nekoliko dece koja su bila sprečena da nastupe KDT „Radnički“ je ostvario značajan doprinos na ovom takmičenju kako nastupom svojih takmičara tako i uspešnom organizacijom.